Horoskop żywieniowy - jak powinny odżywiać się zodiakalne Strzelce?

2021-12-31 13:56

Zodiakalne Strzelce (23.11–22.12) to osoby niezwykle entuzjastyczne, które swoim optymizmem zarażają wszystkich wokół. Uwielbiają filozofować, nie ominą żadnej okazji do poszerzenia swoich horyzontów i przeżycia kolejnej, fascynującej przygody. Do życia oraz jedzenia podchodzą bardzo spontanicznie, co często wiąże się z niezachowaniem umiaru o obu tych kwestiach. Jaką dietę powinny stosować zodiakalne strzelce? Sprawdź, na jakie choroby są podatne i co powinny jeść, aby im zapobiegać.

Horoskop żywieniowy - jak powinny odżywiać się zodiakalne Strzelce?
Autor: Shutterstock Co powinny jeść zodiakalne Strzelce?

Strzelec - krótka charakterystyka

O zodiakalnych Strzelcach nie bez kozery można powiedzieć, że są prawdziwymi "wolnymi strzelcami". Ponad wszystko cenią w życiu wolność. Nie przegapią żadnej okazji do poszerzenia swoich horyzontów, zebrania nowych doświadczeń ani odbycia długiej podróży. Osoby urodzone pod znakiem Strzelca nie znoszą nudy i monotonii, a do życia podchodzą niezwykle spontanicznie. Inne znaki zodiaku mogą tylko pozazdrościć im optymizmu i entuzjastycznego podejścia do wszystkiego co je otacza.

Także w sprawie jedzenia zodiakalne strzelce pozostają nieskrępowane żadnymi zasadami. Trudno jest narzucić im żywieniową dyscyplinę, a po rozum do głowy udają się dopiero wtedy, kiedy zaczynają odczuwać skutki swojego nieumiarkowania w jedzeniu i piciu.

Na jakie schorzenia podatne są zodiakalne Strzelce?

Choroby, na które najczęściej narzekają Strzelce również wiążą się z ciągłym ruchem tych życiowych optymistów. Oto lista elementów układu ruchowego, na problemy z którymi uskarżają się osoby urodzone pod znakiem Strzelca:

biodra

uda

kości

stawy

Osoby, które są podatne na choroby atakujące układ ruchowy, mogą im zapobiec za pomocą specjalnej diety.

Dieta na mocne kości

Zioła na bolące stawy

W jakich smakach gustują osoby urodzone pod znakiem Strzelca

Osoby spod znaku Strzelca uwielbiają dobrze się bawić, zwłaszcza na imprezach suto zakrapianych alkoholem. Nie są wybredne, a z dań dostępnych w bufecie najchętniej spróbowałyby wszystkiego. Zodiakalne strzelce nie lubią spędzać czasu w kuchni, ponieważ przygotowywanie posiłków jest dla nich zbyt mało rozwijającym zajęciem. Potrawy które przygotowują najczęściej zrobione są z półproduktów. Ponieważ osoby urodzone pod znakiem Strzelca uwielbiają próbować nowych smaków nie pogardzą żadną okazją, aby wyjść do tematycznej restauracji i spędzić wspaniały wieczór ze znajomymi. Poniżej podajemy listę kilku ciekawych drinków, które z pewnością przypadną do gustu zodiakalnym Strzelcom.

Koktajl Kamasutra

Mai Tai - drink z rumu

Koktajl Coco Loco

Sex on the beach

Mojito

Co w swojej diecie powinny zmienić zodiakalne Strzelce?

Zodiakalne Strzelce uwielbiają suto zastawione stoły i alkoholowe imprezy. nie stronią również od słodyczy. Aby jednak mogły cieszyć się długo pełnym zdrowiem, muszą zawczasu zmienić swoje nawyki żywieniowe. Osoby urodzone pod znakiem Strzelca powinny odżywiać się świadomie, jedząc regularnie pełnowartościowe posiłki. Ważne, aby w ich diecie znajdowało się dużo warzyw i owoców bogatych w magnez i witaminę C, ponieważ to właśnie tych dwóch minerałów najczęściej brakuje w jadłospisie. Zodiakalnym Strzelcom sugeruje się również spożywanie dużych ilości owoców jagodowych, takich jak: jagody, truskawki i maliny. Podajemy kilka przepisów na dania z tymi pysznymi owocami.

Zupa krem z buraków i malin

Sałatka szpinakowa z truskawkami i migdałami

Jagodowe smoothie

Zodiakalne Strzelce, powinny również zawczasu ograniczyć ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych, słodyczy i alkoholu. Najważniejsze jest jednak, aby we wszystkim zachować umiar, bo przecież chwila przyjemności jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła.

Jakich składników mineralnych najczęściej brakuje w diecie zodiakalnych Strzelców?

Magnez

Witamina C

Witamina K

Witamina E

Witamina D

Produkty, których nie może zabraknąć w diecie osób urodzonych pod znakiem Strzelca

chude mięso

nabiał

rośliny strączkowe

truskawki

maliny

jagody

kapusta

roszponka

rukola

brokuły

sałata

jogurty

mleko

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE