Gotowanie będzie droższe! O ile wzrośnie cena gazu?

2022-01-10 13:08

Nowe taryfy na sprzedaż gazu zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki. Podwyżki odczują nawet ci, którzy nie ogrzewają domów gazem, a tylko gotują na gazie.

Wzrost cen gazu
Autor: Getty Images

W 2022 roku rachunki za gaz odbiorców domowych wzrosną o 54% netto. 

Ceny gazu w nowej taryfie PGNiG są wyższe o około 83%, ale stawki abonamentu nie zmienią się. Dla przeciętnego odbiorcy gazu w grupie W-1.1 , czyli zużywającego gaz do przygotowania posiłków, płatność będzie wyższa o 41%, co oznacza kwotowy wzrost rachunku o ok. 9 zł miesięcznie netto. 

Ogrzewanie domu gazem

Dla odbiorców z grupy W 2.1, czyli osób używających kuchenek i ogrzewających gazem wodę, płatność wrośnie o 54%, czyli o 56 zł netto miesięcznie.  W najgorszej sytuacji są ci, którzy zużywają największe ilości gazu do ogrzewania domu. Osoby z grupy taryfowej W-3.6 zapłacą o 58% więcej, czyli około 174 zł netto miesięcznie.

Podwyżki cen gazu mają zostać rozłożone na trzy lata, by uchronić gospodarstwa domowe przed skumulowaną jednorazową podwyżką.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE