Gdzie zrobić najtańsze zakupy na Wielkanoc? Biedronkę lepiej omijać

2023-03-29 14:40

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Coraz więcej osób zaczyna przygotowania i już robi zakupy na Wielkanoc. W których sklepach kupimy najtańsze produkty?

gdzie na zakupy na Wielkanoc?
Autor: Shutterstock Tanie produkty na Wielkanoc – gdzie w tym roku zrobić zakupy?

Wysokie ceny w sklepach

Im bliżej świąt wielkanocnych, tym ceny produktów idą w górę. Za majonez i jajka trzeba zapłacić krocie, a przecież świątecznych potraw nie robi się tylko z tych dwóch artykułów. Warto więc dowiedzieć się, co, za ile i gdzie można kupić, tak aby parę groszy zostało w kieszeni.

Ile trzeba zapłacić za wielkanocne zakupy?

Koszt koszyka wielkanocnego przygotował dziennik Fakt. W zestawieniu znalazło się czternaście produktów spożywczych. Wszystkie artykuły są niezbędne do przyrządzenia wyśmienitych wielkanocnych specjałów. Pod lupę wzięto trzy sklepy znanych sieci handlowych – Biedronkę, Auchan i Lidl. W którym z nich zakupy wypadły najkorzystniej dla naszego portfela? Okazuje się, że to nie Biedronka jest najtańszym marketem.

Na liście zakupowej znalazła się m.in. biała kiełbasa, jajka, żurek, schab, twaróg na sernik, włoszczyzna oraz majonez. W Biedronce i Lidlu opakowanie jajek liczące dziesięć sztuk kosztowało 8,47 zł, a w Auchan – 7,78 zł. Fani serników po twaróg powinni się udać do Auchan, gdzie wiaderko kosztuje 7,94 zł. W Biedronce taki ser kosztuje prawie 14 zł, a w Lidlu niecałe 10 zł. Majonez, którego cena ostatnio poszybowała w górę, najtaniej można kupić w Auchan już za 3,99 zł. Za produkt o takiej samej wadze w Biedronce i Lidlu trzeba zapłacić o 3zł więcej, czyli 6,99 zł.

Jak widać po cenach tradycyjnych świątecznych produktów, najlepiej iść na zakupy do Auchan. Już teraz sieć handlowa oferuje wiele artykułów w dobrych cenach.

Jak robić zakupy i co kupować?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE