Flexitarianizm czyli wegetarianizm na pół etatu. Czym jest?

2017-01-16 18:20

Wegetarianizm to styl życia, polegający na wykluczeniu z jadłospisu mięsa i jego przetworów. Czy można być jaroszem na pół etatu? Na to pytanie pozwoli odpowiedzieć nowy trend - flexitarianizm.

Flexitarianizm czyli wegetarianizm na pół etatu. Czym jest?
Autor: materiały prasowe Whool Food Wegetarianie na pół etatu.

Najważniejszy trend żywieniowy 2017 roku.

Chociaż nowy rok dopiero się rozpoczął, organizacja Whoole Food przewiduje, że upłynie on pod znakiem flexitarianizmu. Jest to sposób odżywiania, którego założeniem jest ograniczenie spożywania produktów mięsnych. W to miejsce, osoby będące częścią tego ruchu powinny spożywać większą ilość owoców i warzyw. Taka zmiana diety z całą pewnością przysłuży się zdrowiu flexitarian - przekonują eksperci.

Meat Free Monday

Pojęcie to wprowadziła Linda Anthony w latach 90 XX. wieku, jednak nie miało ono wielu zwolenników. Przełom nastąpił w roku 2009, kiedy to Paul McCartney i jego córki zaczęli promować akcję Meat Free Monday, która zebrała ponad milion zwolenników. 

Co zrobić aby zostać flexitarianinem?

Jest wiele możliwości, aby ograniczyć ilość mięsa w diecie, oto niektóre z nich:

Ustalenie liczby posiłków bezmięsnych w ciągu dnia lub całego tygodnia;

Wprowadzenie jednego lub kilku bezmięsnych dni w ciągu tygodnia;

Na podstawie mat. pras. Whoole Food

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE