Borówkobranie czas zacząć! Co to za akcja, dokąd i kiedy można pojechać własnoręcznie zbierać borówki?

2020-07-24 22:38
Borówkobranie czas zacząć! Co to za akcja, dokąd i kiedy można pojechać własnoręcznie zbierać borówki?
Autor: Shutterstock Borówkobranie to akcja plantatorów borówek, którzy  zapraszają miłośników owoców na swoje plantacje, by  umożliwić im zapoznanie się ze specyfiką uprawy i własnoręcznie zebrali owoce prosto z krzewów.

Borówkobranie to akcja promująca plantacje borówki, na które można przyjechać i własnoręcznie zbierać owoce. Pierwsza edycja odbędą się już w najbliższą sobotę i w niedzielę, 25-26/07. To propozycja spędzenia rodzinnego czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i pokazania dzieciom, że owoce nie rosną w supermarketach. To także niepowtarzalna okazja delektowania się owocami prosto z krzewów.

Po najbliższym Borówkobraniu, które odbędzie się w dniach  25-26 lipca, w Otalążku, w powiecie grójeckim, w ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” zorganizowane będą kolejne Borówkobrania. W sierpniu 22-23/08 i na początku września (5-6/09). 

Zaproszenie konsumentów na plantacje borówki będzie okazją do edukacji. Każdy doświadczy jak trudny jest zbiór - jak wygląda charakterystyczny woskowy nalot i jak delikatnie należy obchodzić się z borówkami. Dzieci zobaczą plantacje i to, jak rosną owoce.

Wszyscy poczują, że za każdym owocem stoi człowiek, jego praca i pasja. Taka edukacja jest potrzebna. W tym tygodniu tuszyła akcja na Facebooku. Już prawie 2000 osób z 70 miast, zadeklarowało zainteresowanie przyjazdem na plantacje. Pytania o adresy borówkobrania dotyczą każdego praktycznie regionu Polski.

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE