Jakie są najgorsze nawyki żywieniowe?

Jakie są najgorsze nawyki żywieniowe?

Autor Zdjęcia: pixabay.com

Jedzenie dań typu fast food skutkuje bardzo często niekontrolowanym przyrostem wagi. Nie są to na dodatek posiłki pełnowartościowe - dużo w nich węglowodanów i tłuszczu, a mało białka i witamin.

Jak jeść, aby odżywiać się zdrowo? Czego lepiej unikać? Najgorsze nawyki żywieniowe ludzi to pierwszy stopień do otyłości. Oto lista najgorszych praktyk.

Co robimy źle, czyli najgorsze nawyki żywieniowe:

Podjadanie - aby zdrowo się odżywiać powinniśmy starać się utrzymać dyscyplinę w spożywaniu posiłków. Podjadanie między posiłkami i podjadanie już po kolacji - to najczęściej popełniany grzech żywieniowy. Ten nawyk może prowadzić do otyłości i nagłych skoków cukru we krwi, ponieważ często między obiadem i kolacją podjadamy słodycze, pijemy słodkie napoje gazowane.

Jedzenie późnym wieczorem - powinno się trzymać ustalonych godzin spożywania posiłków. Jeżeli nie możemy powstrzymać głodu wieczorem i sięgamy po tłuste potrawy, słodycze lub czipsy - to jeden z naszych najcięższych grzechów żywieniowych. Zasypianie z pełnym żołądkiem powoduje odkładanie się zbędnych kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. Ostatni posiłek powinno się jeść trzy godziny przed snem.

Fast food - jedzenie na szybko i tego, co akurat serwuje przydrożny bar. To nie tylko nawyk młodych ludzi. Coraz więcej dorosłych daje się skusić na jedzenie typu fast food. Jest to niezdrowe przyzwyczajenie, hamburgery, hot-dogi - to często smażone na głębokim tłuszczu mięso, którego powinniśmy unikać.

Ocena: 0