Matiasy w oleju: co z nich zrobić?

2021-12-11 8:54

Kupiłeś lub zrobiłeś zbyt dużo matiasów w oleju i teraz nie wiesz co z nimi zrobić? Podpowiadamy sposoby na wykorzystanie matiasów w oleju.

Matiasy w oleju: co z nich zrobić?
Autor: Shutterstock Matiasy w oleju można wykorzystać na wiele sposobów.

Spis treści

  1. Pomysły na matiasy w oleju
  2. Zobacz galerię przepisów, w których możesz wykorzystać matiasy w oleju
  3. Zobacz wideo i dowiedz się, dlaczego warto jeść śledzie!

 Matiasy w oleju doskonale smakują posypane świeżo pokrojoną aromatyczną cebulką i pieprzem. Ale ta forma podania śledzi może się znudzić, nie każdy też lubi śledzie z cebulą. Co więc zrobić z matiasów w oleju?

Pomysły na matiasy w oleju

Sałatki - śledzie w oleju to doskonały składnik wielu sałatek. Matiasy w oleju zachowały swój smak, są też miękkie. Ponieważ ich smak złagodził olej - doskonale pasują do ostrzejszych składników. Świetnie też zniosą połączenie z ziemniakami i gotowanymi warzywami, które pochłoną nadmiar tłuszczu tworząc zbilansowaną kompozycję.

Z ostrymi dodatkami - olej łagodzi smak śledzi, przyda się więc podkręcenie go wyrazistymi dodatkami, takimi jak ostre przyprawy, musztarda, zioła.

Marynaty - do śledzi w oleju pasują warzywa i grzyby z marynaty - octowa ostrość i oleista miękkość tworzą razem udany balans. Matisy w oleju można więc połączyć z marynowanymi grzybami, korniszonami, śliwkami z octu.

Pomidory - przecier pomidorowy, sos pomidorowy to doskonałe towarzystwo dla śledzi w oleju - doskonale kontrastuje z łagodnym smakiem matiasów a na dodatek  pomidory i tłuszcz to połączenie doskonałe pod względem walorów prozdrowotnych.

Zobacz galerię przepisów, w których możesz wykorzystać matiasy w oleju

Zobacz wideo i dowiedz się, dlaczego warto jeść śledzie!

Śledzie a zdrowie: właściwości, wartości odżywcze. Dlaczego warto jeść śledzie?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE