Łatwe dania z makaronu: 5 sprawdzonych sposobów

Łatwe dania z makaronu: 5 sprawdzonych sposobów

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Jak szybko przyrządzić pyszne danie z makaronu? Oto pięć pomysłów!

Pasta, spaghetti, penne, tagliatelle – każdy zna przynajmniej tych kilka nazw na określenie makaronu. Co dodać do niego, aby szybko i tanio ugotować obiad dla kilku osób?

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi makaronu, a na dodatek to danie szybkie i łatwe w przyrządzeniu. Wystarczy przeszukać lodówkę, żeby w kilkanaście minut przygotować całkiem dobre danie.

Makaron z sosem - sposób na szybki obiad

Kiedy nie ma czasu na przyrządzenie dwudaniowego obiadu, a głód nie daje pracować, makaron z sosem jest zazwyczaj pierwszą odpowiedzią na pytanie: co ugotować?  Wiadomo, że w zależności od ilości czasu przeznaczonego na pobyt w kuchni, sosy mogą być mniej lub bardziej urozmaicone. Oczywiście najszybszy jest ten pomidorowy ze słoika, ale niewiele więcej minut przy kuchence oraz dodatkowe dwa składniki mogą procentować pysznym penne z sosem serowym.

Makaron z warzywami i twarożkiem

Ktoś bardziej dbający o zdrowe odżywanie może dodać podduszone warzywa (papryka, cukinia, pomidory, rukola) i wymieszać z twarożkiem, a sukces kulinarny będzie gwarantowany. 

Makaron z dodatkami

Sprawdzonym sposobem jest również penne z sosem pomidorowym i tuńczykiem lub proste danie w postaci makaronu zapiekanego z serem i szpinakiem.

Własnoręcznie przygotowane dania smakują najlepiej!

Wiadomo, że najlepsze pasty można zjeść we Włoszech, chociaż wbrew powszechnemu mniemaniu sam makaron pochodzi z Chin. Trudno jednak za każdym razem chodzić do włoskiej restauracji, aby zjeść pyszne danie, które można samemu przyrządzić także w domu, a własnoręcznie wykonany posiłek zawsze będzie smakował najlepiej.

Ocena: 0