Serowe przekąski na imprezy

Serowe przekąski na imprezy

Autor Zdjęcia: Materiały prasowe Mlekovita

Już od jakiegoś czasu w Polsce, podobnie jak na południu Europy, dużym powodzeniem cieszą się nie tylko słodkie desery. Coraz częściej jako ukoronowanie posiłku podawane są sery, np. w towarzystwie owoców czy oliwek. Kolejna okazja do serwowania przekąsek serowych już niebawem – w Sylwestra i podczas towarzyskich spotkań w karnawale.

Duży wybór serów, będących idealnym składnikiem wielu sylwestrowych i karnawałowych przekąsek, oferuje Mlekovita, największy producent mlecznych pyszności. Na deskę serów idealne są np. sery pleśniowe Camembert, Brie i Bleu, sery długodojrzewające z linii Diamenty Konesera: Księżan Old, Cheddar Old, Tylżycki Old, Gouda Old czy Mazdamer Old, a także inne popularne sery, np. Polski z dziurami, Sokół czy Cheddar.

Jako serowa przekąska świetnie sprawdzą się również sery wędzone, ekologiczne czy z dodatkami smakowymi, jak np. Gouda z czarnuszką lub z kozieradką. Mlekovita proponuje również Faruki, mini Gołkę Zakopiańską wędzoną, Mini Przysmak Góralski i Przysmak Góralski, a także paluszki serowe w kilku wariantach.

 

Na Sylwestra z pewnością dużym powodzeniem będą się też cieszyć sałatki czy dipy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się inne produkty Mlekovity, choćby ser kanapkowo-sałatkowy Favita, ser Mozzarella classic i mini-mini czy Wypasione serki śmietankowe, dostępne już w 6 wariantach smakowych. Porcjowane sery topione Gouda i Deliser (po 8 kosteczek w opakowaniu) doskonale sprawdzą się zaś przy przygotowywaniu tartinek i innych wytrawnych miniprzekąsek.

Podczas sylwestrowych, a potem również karnawałowych poczęstunków warto wykorzystać też inną tegoroczną nowość: masło Polskie smakowe (cebulowe, czosnkowo-pietruszkowe, grzybowe i ziołowe). To cztery warianty smakowe tradycyjnego, najwyższej jakości masła, w formie małej osełki 80 g. Taka porcja pozwala szybko i wygodnie przygotować wykwintne dania i przekąski w zaciszu domowej kuchni. Masła te, charakteryzujące się idealną konsystencją do smarowania, idealne są jako dodatek do świeżego pieczywa, ale nie tylko. Dzięki ich wyjątkowym walorom smakowo-zapachowym można stworzyć np. pyszne grzanki czy tosty. Świetnie sprawdzą się również podczas duszenia czy grillowania, nadając potrawom aromatyczność i doskonały smak. Potrawom pieczonym i smażonym doskonałego smaku nada też masło klarowane, idealne do przygotowywania dań w wysokich temperaturach.

Szeroki asortyment produktów marki Mlekovita może zainspirować do wielu ciekawych sylwestrowo-karnawałowych eksperymentów kulinarnych, których jedynym ograniczeniem jest inwencja kucharza.

Ocena: 4