Turcja we wrześniu? Odwiedź Festiwal Smaków w Bozcaadzie!

2016-09-13 13:21

Festiwal Smaków w Bozcaadzie odbędzie się w dniach 24-25 września 2016 r.  To prawdziwa uczta dla ciała i zmysłów organizowana przez stowarzyszenie miejscowych managerów turystyki BOZTID (Bozcaada Tourism Managers Association). Wydarzenie jest doskonałą okazją do spróbowania przysmaków przygotowanych przez lokalnych kucharzy.

Turcja we wrześniu? Odwiedź Festiwal Smaków w Bozcaadzie!
Autor: materiały prasowe Biura Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji Podczas Festiwalu Smaków w Bozcaadzie można spróbować lokalnych specjałów, z których słynie ta wyspa

Festiwal Smaków w Bozcaadzie rozpoczyna się od degustacji regionalnych posiłków na miejscowym placu. Kontynuacją imprezy jest wspólne gotowanie, warsztaty kulinarne, a także koncert na zamku, który jest wizytówką wyspy.

Bozcaada to trzecia co do wielkości wyspa w Turcji, zlokalizowana na Morzu Egejskim. Jesień jest tam najspokojniejszą porą. W tym okresie można bez pośpiechu korzystać z uroków miejscowych zatok, hoteli i zabytków. Wyspa jest nadal mało popularna wśród turystów, dzięki temu miejsce to nadal jest urokliwe i nieodkryte. Jednym z największych atutów wyspy są jej piaszczyste plaże, a najbardziej popularna to Ayazma. Na wyspie znajduje się wiele pensjonatów, tawern i knajpek, które oferują pyszne ryby, owoce morza i wino.

Bozcaadę warto odwiedzić jesienią nie tylko ze względu na Festiwal Smaków odbywający się tam we wrześniu. Jesienne miesiące są idealne na długie spacery i przejażdżki rowerowe. Turyści chętnie zatrzymują się na chwilę odpoczynku i mają okazję spróbować dojrzałych fig oraz winogron.

Bozcaada to wyspa winem płynąca, uprawa winorośli to główne źródło utrzymania mieszkańców wyspy, oprócz turystyki i rybołówstwa. Produkcja wina to jedna z najstarszych tradycji wyspy. Na Bozcaadzie znajduje się wiele winnic, które są własnością lokalnych rodzin lub osób prywatnych. Wyspa słynie również z dżemów, które są produkowane metodą naturalną, bez sztucznych dodatków. wszsytkich tych specjałów można spróbowac właśnie pdoczas Festiwalu Smaków