Poznańska restauracja jedną z najlepszych w Europie. Dostała prestiżową nagrodę

2023-06-01 9:55

Poznańska restauracja Concordia Taste została niedawno uhonorowana prestiżową nagrodą, przyznaną przez brytyjski dziennik "The Guardian". To wyjątkowe wyróżnienie przynosi uznanie zarówno dla samej restauracji, jak i dla miasta Poznania jako ważnego ośrodka kulinarnej rozrywki.

Poznańska restauracja jedną z najlepszych w Europie. Dostała prestiżową nagrodę
Autor: Shutterstock

Decyzja redaktorów jednego z największych i najbardziej szanowanych brytyjskich dzienników jest niezwykle ważna dla Concordia Taste. Jest to także powód do dumy dla polskiej kuchni, która coraz bardziej zdobywa uznanie na międzynarodowej scenie kulinarnej.

Poznańska restauracja Concordia Taste wyróżniona jako jedna z najlepszych w Europie

Concordia Taste wyróżnia się nie tylko doskonałym jedzeniem, ale również wyjątkowym charakterem. Miejsce to jest doskonałą mieszanką elegancji i nowatorskiego podejścia do dań. Menu oferuje szeroki wybór kulinarnych smaków, które zachwycają gości zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów.

Brytyjski dziennikarz, Ben Aitken, który wielokrotnie odwiedzał Concordia Taste, podkreśla oryginalność i smakowitość dań. Wśród jego ulubionych potraw znalazły się m.in. marynowane orzechy włoskie, zupa z podwędzanych ziemniaków, lody pigwowe z octem z czarnego bzu oraz majonez truflowy z chipsami z grzybów.

Concordia Taste jest częścią poznańskiego centrum Concordia Design, którego założycielką jest Ewa Voelkel Krokowicz, polska przedsiębiorczyni. Restauracja ma również swój oddział we Wrocławiu, gdzie działa centrum biznesu i kreatywności Concordia Design. Szefem kuchni w Concordia Taste jest Adam Adamczak, uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich szefów kuchni.

Jakość i innowacyjne podejście

Nagroda przyznana Concordia Taste przez "The Guardian" jest dowodem na stale rozwijającą się polską scenę gastronomiczną. Wielu krytyków kulinarnych zazwyczaj koncentruje się na lokalach warszawskich, krakowskich czy wrocławskich, dlatego wyróżnienie dla restauracji z Poznania jest istotnym sygnałem wsparcia dla kulinarnych aspiracji miasta.

Sukces Concordia Taste podkreśla również rosnącą popularność polskiej kuchni na arenie międzynarodowej. Kreatywność, wysoka jakość i innowacyjne podejście do tradycyjnych potraw sprawiają, że Polska zyskuje coraz większe uznanie wśród miłośników kulinarnej sztuki.„The Guardian” przyznał wyróżnienie najlepszym restauracjom w Europie, obejmującym lokale z różnych państw, od Irlandii po Grecję. Choć dominującą pozycję zajmują restauracje włoskie, francuskie i hiszpańskie, obecność Concordia Taste w tym prestiżowym zestawieniu potwierdza, że Polska również ma wiele do zaoferowania w dziedzinie kulinariów.

To wyróżnienie jest również okazją do promocji miasta Poznania jako kulinarnego celu podróży. Poznań coraz częściej staje się „kulinarną stolicą Polski”, oferując unikalne doświadczenia, które zaskakują nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Beszamel - Jadalne chwasty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE