"Porozmawiajmy o nalewkach"- spotkanie autorskie z Anną Szubińską

2019-08-29 13:11

Nalewki to prawdziwy temat rzeka... zwłaszcza jeśli podejmuje się go w gronie miłośników dobrych alkoholi. A takie właśnie zacne grono spotkało się 27 sierpnia w Salonie M&P Alkohole i Wina Świata na spotkaniu z Anną Szubińską, nasza redakcyjną koleżanką i autorką poradnika "Nalewki. Natura zamknięta w butelce".

Porozmawiajmy o nalewkach
Autor: Małgorzata Sosnowska Spotkanie przy książce i dobrym trunku.

Spotkanie miało bardzo kameralny charakter, dzięki czemu od pierwszych minut zapanowała bardzo przyjazna i swobodna atmosfera. Rozmowę poprowadził Łukasz Gołębiewski, znawca alkoholi, redaktor naczelny magazynu "Aqua Vitae". Znakomicie przygotowany prowadzący to przyczynek do wspaniałej rozmowy. I taka też była nasza pogawędka, w której, poza prowadzącym i autorką, czynny udział brali również pozostali uczestnicy spotkania.

Rozmawialiśmy o tym, jak przygotowywać pyszne nalewki, wspominaliśmy długą historię nalewkarstwa w Polsce, wymienialiśmy pomysły na najlepsze receptury. W głowach rodziły się nowe pomysły na kolejne połączenia smakowe.  - Chciałabym, aby ta książka była zachętą dla tych wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z nalewkami - powiedziała Anna Szubińska. - Zawarte w niej przepisy są krótkie i jasne, aby każdy znalazł odpowiednie dla siebie. Ułożyłam je w swoisty kalendarz, aby podkreślić, że każdy czas jest dobry na przygotowywanie nalewek i że zawsze znajdziemy produkty stanowiące bazę trunków. Latem i jesienią stawiajmy na świeże owoce sezonowe, w innych porach roku możemy wykorzystać cytrusy, owoce suszone, bakalie i zioła. Próbujmy, eksperymentujmy, czerpmy z tego radość - zachęcała.

Rozmowy toczyły się do późnego wieczora, oczywiście przy kieliszeczku zacnego trunku. Bo jak się okazało w trakcie spotkania nie tylko autorka przyniosła swoje wyroby do degustacji. Również uczestnicy pochwalili się swoimi specjałami.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE