Kuba Winkowski - najlepszy brytyjski szef kuchni

2019-04-05 14:18

Kuba Winkowski podbija Wielką Brytanię! Ten niezwykły Polak wygrał jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Anglii, którego laureatem jest także Gordon Ramsey! Pracował też dla samej królowej, a teraz jest szefem kuchni w restauracji The Feathered Nest. Kuba w genialny sposób wykorzystuje tradycyjne polskie smaki w swoich daniach. Już 7 kwietnia widzowie Food Network będą mieli okazję poznać jego wyjątkową historię! PREMIERA: FOOD NETWORK, NIEDZIELA, 7 KWIETNIA, GODZ. 14:15

Kuba Winkowski - najlepszy brytyjski szef kuchni (2).jpg
Autor: mat. pras. FOOD NETWORK

Homar z ostrygami, selerem i maślanką z morskimi ziołami – to jedno z trzech dań, dzięki którym Kuba Winkowski wygrał jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Wielkiej Brytanii – National Chef of the Year. W ciągu dwóch godzin, w obecności publiczności, musiał przygotować trzy niezapomniane potrawy, które zawładnęły podniebieniami profesjonalnego jury.

Gotowania uczył się przez trzy lata w Broadstairs. W tym czasie pracował m.in. w Pałacu Buckingham dla samej królowej. Kuba pochodzi z Trójmiasta, ale od 15 lat mieszka w Anglii. W ostatnim roku zrzucił aż 30 kg! W programie „Kuba Winkowski – najlepszy brytyjski szef kuchni” wraz z widzami odwiedzimy prowadzoną przez niego brytyjską restaurację The Feathered Nest, położoną w Nether Westcote! Zobaczcie jak robią to najlepsi!