Tort na chrzciny - jak udekorować? ZDJĘCIA, INSPIRACJE

2017-05-15 16:27

Na przyjęciu z okazji chrztu nie może także zabraknąć wspaniałego tortu. Jak powinien wyglądać tort na chrzciny i jak go udekorować?

Tort na chrzciny - jak udekorować? ZDJĘCIA, INSPIRACJE 6
Autor: Shutterstock Tort na chrzciny  powinien mieć delikatny, jasny kolor

Spis treści

  1. Tort na chrzciny - dekoracje
  2. Tort na chrzciny - gdzie kupić dekoracje
  3. Tort na chrzciny - oferty cukierni

Tort na chrzciny - dekoracje

Jeżeli lubisz piec ciasta i torty możesz samodzielnie upiec tort na chrzciny. Jego rozmiar zależy od liczby zaproszonych na przyjęcie osób, a jego kształt jest w zasadzie dowolny. Najważniejszy w torcie  na chrzciny jest jego kolor.

Pamiętaj, że tort nie może być w jaskrawych barwach, ponieważ nie będzie pasował do charakteru tego święta. Najlepiej, gdy tort będzie biały, a zamieszczone na nim dekoracje w delikatnych pastelowych kolorach.

Oczywiście postaraj się, żeby dodatki te były jednocześnie symbolami kojarzącymi się z uroczystością chrzcin, takimi jak kwiaty, czekoladowe krzyżyki. Może też pojawić się napis na torcie w stylu „Chrzest Święty Patryka”.

Tort na chrzciny - gdzie kupić dekoracje

Dekoracje do przystrojenia tortu na chrzciny możesz znaleźć w wielu cukierniach oraz w sklepach internetowych, które odnajdziesz, gdy w piszesz w wyszukiwarce: „dekoracje tortów”.

Możesz przebierać do woli w kolorach i kształtach. Wiele cukierni i sklepów ma również w ofercie wykonane z masy cukrowej i przyozdobione odpowiednio wierzchnie części tortu, które po upieczeniu i przestudzeniu tortu można położyć bezpośrednio na ciasto.

Tradycyjne dekoracje tortów i posypki możesz także znaleźć w wielu supermarketach.

Tort na chrzciny - oferty cukierni

Właściciele piekarni prześcigają się w pieczeniu tortów w coraz to bardziej niepospolitych kształtach. Oprócz standardowych okrągłych tortów, bardzo popularne są także torty w kształcie otwartych ksiąg czy torty piętrowe.

Bardzo modne stały się również torty ze zdjęciami dzieci, które przystępują do chrztu. W ofertach cukierni nie zabraknie na pewno tematycznych dekoracji.