Mięso na mielone: jak przechowywać, aby zachowało świeżość przez kilka dni? [WIDEO]

2018-02-05 9:24

Kotlety mielone najlepiej smakują prosto z patelni. Te odgrzewane w mikrofalówce czy ponownie odsmażane nie są już takie dobre, a kto by codziennie wyrabiał masę od nowa. Ale jest na to sposób! Po przygotowaniu odpowiedniej ilości kotletów resztę mięsa przechowaj w lodówce, używając folii spożywczej.

Mięso na mielone
Autor: Shutterstock Mięso na mielone kotlety można przechować w lodówce pod warunkiem przestrzegania kilku prostych zasad. 
Beszamel.pl zdradza sekret idealnych MIELONYCH

Kotlety mielone smakują najlepiej zaraz po usmażeniu. Ale masy mięsnej z dodatkami (cebula, jajko, bułka) przygotowywanej na kotlety mielone jest zazwyczaj więcej niż na jeden obiad. Tradycyjnie przechowywana w lodówce surowa masa ma skłonność do wysychania i czernienia. Ale jest sposób na takie przechowywanie mięsa, żeby nawet przez trzy dni codziennie smażyć świeże kotlety mielone. 

Mięso na kotlety mielone przełóż do naczynia szklanego lub ze stali nierdzewnej. Przykryj je folią spożywczą, ale nie oblepiaj nią naczynia, tylko bardzo szczelnie, wypychając powietrze, dociśnij folię do mięsa i schowaj do lodówki - przez kilka dni masa zachowa swój pierwotny wygląd i walory smakowe.

Podobnie zastosowana folia spożywcza na masie przygotowanej na placki ziemniaczane (zawierającej cebulę, mękę i jajka) również przedłuży jej żywotność. Jedynie na samym wierzchu zrobi się bardzo cienka ciemniejsza warstwa (którą można łatwo zdjąć albo po prostu wymieszać z resztą ziemniaczanej masy), a pod spodem będzie jak świeżo zrobiona.

Z kolei folia spożywcza mocno dociśnięta do powierzchni gęstych sosów czy kremów zapobiegnie tworzeniu się na nich twardego kożucha.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE