Orient w misce: Poke Bowl na wiosnę

Orient w misce: Poke Bowl na wiosnę

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Poke bowl to hawajski sposób na zdrowie, urodę, ale przede wszystkim smak.

Poke Bowl to danie hawajskie.  Niewiele mięsa i bardzo dużo warzyw, idealnie na ciepłe wiosenne dni.

Kuchnia Azji niezmiennie kojarzy się z bogactwem smaków, aromatów i faktur. Azjatyckie składniki, dzięki swojej różnorodności, świetnie sprawdzają się w niezwykle popularnych poke bowls. To pochodzące z Hawajów danie w oryginale przypomina zdekonstruowane sushi, ale podobnie jak inne modne dania zyskało wiele różnych odsłon. Poke bowl to doskonały pomysł na szybki i lekki posiłek, który poleciłby każdy dietetyk.

Jednym z kulinarnych hitów ostatnich lat jest poke bowl, w oryginalnej hawajskiej wersji podstawą dania są ryż i surowa marynowana ryba, co od razu budzi skojarzenie z sushi i rzeczywiście w kuchni hawajskiej wpływy japońskiej są obecne. Poke bowl podobnie jak inne dania różnych kuchni świata po zyskaniu międzynarodowej popularności doczekało się wielu wariantów.

Makaron z fasoli Mung, House of Asia, 5,60 zł, potocznie nazywany jest sojowym.Doskonałe do przygotowania poke bowl są składniki rodem z Azji i nie musi to być koniecznie ryż. Azjatycki makaron będzie świetną podstawą dania. Sprawdzi się każdy rodzaj, zarówno ten z fasoli (Makaron z fasoli Mung, House of Asia, 5,60 zł), z pszenicy (Makaron Udon, House of Asia, 7,99 zł), czy pszenno-gryczany (Makaron Soba, House of Asia, 7,99 zł).

Polecamy przepis na Poke bowl z makaronem udon i kurczakiem

Kolejnym krokiem jest wybór dodatków. Danie smakuje świetnie zarówno z kurczakiem, krewetkami, jak i w wersji wegańskiej z tofu. Kolor to podstawa poke bowl. Warto dodać świeże i chrupiące warzywa.

Polecamy przepis na  Poke bowl z makaronem vermicelli i krewetkami

Czarny ocet ryżowy, House of Asia, 6,99 zł, ma bogaty lekko słodkawy i „dymny” smak podobny do octu balsamicznego.Ważny jest też aromatyczny sos! Prosty i szybki w przygotowaniu, np.: z czarnego octu ryżowego (Czarny ocet ryżowy, House of Asia, 6,99 zł) z dodatkiem sosu sojowy czy sosu ostrygowego.

Polecamy przepis na Poke bowl z makaronem soba i tofu

Wiosną chętnie jemy kolorowe lekkie dania, których przygotowanie nie zajmuje dużo czasu, a poke bowl to najlepsze rozwiązanie zarówno na posiłek w domu lunch do pracy czy piknik w parku. 

 

 

 

 

 

Ocena: 5