Naturalne anafrodyzjaki: czym są i kiedy je stosować?

Naturalne anafrodyzjaki: czym są i kiedy je stosować?

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Chmiel, który jest jednym z e składników piwa, ma właściwości  wygaszające libido

Gdy popęd płciowy jest tak ogromny, że należałoby go wyhamować - służą temu anafrodyzjaki. To leki lub substancje roślinne pozostające w opozycji do afrodyzjaków. Gdzie znajdziemy anafrodyzjaki naturalne?

Co prawda większość pacjentów zgłaszających się do seksuologa poszukuje skutecznych afrodyzjaków, ale jest i taka grupa, która oddałaby królestwo za... zmniejszenie swoich chuci. Do nich należą osoby, które akurat nie mają możliwości współżycia, bo np. stały partner jest nieobecny, a one nie chcą go zdradzać. Albo takie, które na skutek burzy hormonalnej żyją w ciągłym podnieceniu seksualnym, a okoliczności nie sprzyjają spełnieniu.

Anafrodyzjaki - co obniży popęd płciowy i gdzie to znaleźć?

Z pomocą w takich przypadkach przychodzą anafrodyzjaki, które mają działanie głównie uspokajające, czasem nasenne. Niestety, wiele z tych preparatów usypia nie tylko libido, ale też osłabia czynności intelektualne. Dlatego najlepiej stosować je w chwilach, kiedy mózg można również wyciszyć.

Do preparatów działających przeciwnie do afrodyzjaków należą takie zioła jak: melisa, kozłek lekarski, serdecznik, lipa, głóg. Można z nich przygotowywać herbatki - oddzielnie lub w mieszankach. Na niektórych mężczyzn osłabiająco, jeśli chodzi o popęd płciowy, działa piwo. Podobnie działa każdy inny rodzaj alkoholu w większych ilościach - ale tego sposobu nie polecamy.

W niektórych przypadkach, gdy popęd jest wyjatkowo silny, stosuje sie terapię hormonalną. Ten rodzaj terapii powinien być jednak przeprowadzany pod ścisłą kontrolą lekarza.

Ocena: 0