Modne

Moda na jedzenie nie przemija i można temu tylko przyklasnąć - bo w końcu pożywienie to podstawa życia. A im więcej wiemy na ten temat, tym lepiej się odżywiamy. Do łask wracają tradycyjne metody - w wielu domach, jak za dawnych lat, piecze się chleby. Co jeszcze jest dziś na topie? Przygotowaliśmy garść bieżących informacji.

Modne

Żarłaki od Konspolu – wędliny, które pokocha twoje dziecko

Zabawne i skore do psot Żarłaki mieszkają w pięknej, zielonej krainie, gdzie od rana do wieczora mogą się bawić i… jeść. Choć obdarzone wyjątkowym apetytem, to jednak są bardzo wybredne. Ich ulubionym przysmakiem są parówki, ale tylko takie, które zawierają 100 proc. mięsa z kurczaka, tzn. 100 g mięsa użyto do przygotowania 100 g produktu. Innych nawet nie chcą dotknąć.

Grupa Accor rezygnuje z używania plastikowych produktów jednorazowego użytku

Grupa Accor, międzynarodowa sieć hoteli, wyeliminuje plastikowe produkty jednorazowego użytku dla gości w hotelach na całym świecie do 2022 roku. Rozwijając swoją rolę odpowiedzialnego dostawcy usług z zakresu turystyki na szczeblu lokalnym i globalnym, grupa Accor we współpracy z Fundacją Ellen MacArthur zobowiązała się do przyłączenia się do Global Tourism Plastics Initiative prowadzonej przez Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) i Światową Organizację Turystyki.

„Projekt: Zdrowe życie” – kompendium wiedzy o rozsądnym odchudzaniu [RECENZJA KSIĄŻKI]

Poradników dotyczących odchudzania są na rynku tysiące. Z pewnym zaciekawieniem przystąpiłam więc do lektury najnowszego wypieku dietetyka klinicznego, Michała Wrzoska. Już na okładce przekonuje on, że chodzi nie tylko o zrzucenie nadprogramowych kilogramów, ale także poprawę samopoczucia i nabranie pewności siebie. Ta zachęta pozwala mi przejść dalej.

Hawajska? Czemu nie? Zobacz, którą pizzę najczęściej zamawiają Polacy

Nie ma pizzy, która wzbudzałaby takie kontrowersje i tak dzieliła klientów pizzerii. Hawajską albo się kocha, albo się jej nienawidzi. Dane platformy PizzaPortal.pl pokazują jednak, że Polacy skłaniają się ku pierwszej opcji. Był to jeden z najczęściej zamawianych rodzajów pizzy w 2019 roku.

Odchudzanie bez uczucia głodu i liczenia kalorii: Monika Honory o odchudzaniu zupami

Monika Honory, autorka holistycznego Programu Przemian, inspiratorka grupy na Facebooku Zupomania, w wywiadzie udzielonym Monice Tumińskiej wyjaśnia, jak odchudzić się bez uczucia głodu i liczenia kalorii, w sposób zdrowy i bezpieczny, a przede wszystkim pyszny. 

Faworki z karpia bez ości: Gessler kontra Wellman. Jak smażyć karpia na święta? [WIDEO]

Magda Gessler, restauratorka i gwiazda telewizji, dotąd ratowała tylko polską gastronomię, teraz również polskie święta. Opoka polskiej kuchni uruchomiła autorski kanał na Youtube'ie, w którym proponuje faworki z karpia bez niebezpiecznych ości. Jednocześnie polemizuje z Dorotą Wellman, która 4 lata wcześniej również lansowała karpia smażonego w postaci faworków. O co chodzi? Zobaczcie sami. 

Magda Gessler na Boże Narodzenie: najlepsze przepisy kulinarnej celebrytki

Magda Gessler najlepiej wie, jak urządzić niezapomniane i smaczne Boże Narodzenie. Dlatego wielką niekłamaną przyjemnością kolekcjonujemy patenty wybitnej restauratorki i gwiazdy telewizji. Jej wypróbowane przepisy to gwarancja udanych świąt. Oto niektóre z nich. 

Najlepszy prezent pod Choinkę: książka Szymona Czerwińskiego „Sprytne gotowanie”

Najlepszy prezent pod Choinkę? Oczywiście książka z przepisami. A jak książka, to oczywiście „Sprytne gotowanie” Szymona Czerwińskiego z interaktywnymi stronami. Idealny prezent dla tych co zaczynają przygodę z gotowaniem. Szymon Czerwiński, uczestnik MasterChefa, sprytnie poprowadzi czytelników przez zawiłości kulinarnych zmagań. 

Ania Starmach poleca cytrusowe herbaty na jesienną szarugę: wypróbuj najlepsze przepisy

Ania Starmach, autorka bloga kulinarnego i książek kucharskich, na swoim profilu instagramowym zachęca do wypróbowania herbat z dodatkiem korzeni i cytrusów. Jej urocza rymowanka „Kiedy Ci zimno, kiedy Ci źle DZBANEK AROMATYCZNEJ HERBATY uratuje Cię” rozczuliła nas. Wyobraziliśmy sobie ten moment, gdy po spacerze nasze przemarznięte ciało, łaknie gorącej herbaty pachnącej pomarańczą, goździkami i miodem. Zatem wstawmy wodę, przygotujmy czajnik i niezbędne składniki. Wyczarujmy sobie kubek rozgrzewającej herbaty. 

Sonia Bohosiewicz piecze najłatwiejsze ciastka świata. Szok, jakie to pyszne!

Sonia Bohosiewicz, aktorka filmowa i teatralna, ale także żona i matka, od czasu do czasu wkracza do kuchni, zakłada koronę i zaczyna rządzić. Z tej pasji do gotowania powstała książka kucharska „Leniwa żona”, gdzie gwiazda dzieli się z czytelnikami swoimi sprytnymi przepisami na szybkie dania dla rodziny.  Wypróbujcie jej obłędny przepis na najłatwiejsze ciastka świata z płatków kukurydzianych i mleka skondensowanego. Ciasta idealne do kawy!

Strona 1 z 22