Tradycyjne warszawskie potrawy: gdzie ich można spróbować?

Tradycyjne warszawskie potrawy: gdzie ich można spróbować?

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Pyzy po warszawsku to danie ponownie modne w stolicy i nie tylko

Gdzie kupić „pyzy z Różyca”, a gdzie kiełbaskę po warszawsku? Dokąd skoczyć na pyszną wuzetkę? Który stołeczny bar mleczny jest najbardziej legendarny? Sprawdźcie nasze typy!

Klasyczne dania kuchni warszawskiej: gdzie ich można spróbować?

Tylko w jednym miejscu w Warszawie można kupić słynne pyzy, w stylu tych „z Różyca”, niegdyś dostępne na Bazarze Różyckiego. Teraz już się tam nie pojawiają, bo panie wyrabiające je od pół wiekuprzeszły na pyzową emeryturę. Ale za 9 zł można je natomiast dostać w barze Warszawa DeLuxe – klimatycznym lokalu przy Krakowskim Przedmieściu naprzeciwko kościoła Św. Anny.

Oprócz pysznych pyz z mięsem na gości czekają tam flaczki z klopsikami, warszawska kiełbaska i wuzetki oraz naprawdę ogromny wybór innych dań. - Nasze pyzy są rewelacyjne! Nie do podrobienia - poleca je barmanka Paula Zasuwa.

Jeśli macie ochotę na coś słodkiego, warto wybrać się na Rondo Wiatraczna, do Cukierni Olczak, gdzie za 4 zł można kupić wyborną wuzetkę. - To najlepsze ciastko w mieście! - zachwycał się sześcioletni Kacper Błażejewicz, który z mamą Anią właśnie tu świętował rozpoczęcie roku szkolnego.

Amator stołecznej kuchni, Paweł Stypułkowski poleca natomiast bar kawowy Murzynek, między Starówką a Nowym Miastem. Tu za jedyne 8 zł można kupić legendarną bułkę z pieczarkami – warszawską wariację na temat zapiekanek. - To tu ją wymyślono i choć w barze wiele się zmieniło, nasza bułka po latach wciąż jest taka sama – zapewnia personel.

Mieszkańcy Pragi uwielbiają natomiast swój Bar Ząbkowski w okolicach Bazaru Różyckiego. To miejsce, którego nie trzeba zachwalać żadnemu z warszawiaków - już od ponad 50 lat można zjeść tam najlepsze domowe dania. A wśród nich – warszawskie flaczki za 6,20 zł i pierogi z mięsem za 7,70 zł. A odwiedzając w weekend stołeczne cmentarze, warto zaopatrzyć się w ręcznie robiony cukierek - pańską skórkę. Słodki smakołyk kupicie tam za 4-6 zł.

Ocena: 1