Smak ważniejszy od social media, prawa do głosowania i... seksu? Wyniki badań

Smak ważniejszy od social media, prawa do głosowania i

Autor Zdjęcia: materiały prasowe

Wzajemne karmienie się to dobry test dla potencjalnych partnerów

Smak towarzyszy nam na co dzień i choć dostarcza mnóstwa przyjemności, jest jakby niezauważalny. Dopiero gdy zdarzy się go stracić, np. podczas przeziębienia, dobrze widać, jak jest ważny. A co ludzie byliby w stanie poświęcić dla zachowania smaku? Okazuje się, że social media, prawo do głosowania, a nawet seks!

Firma Knorr zajęła się badaniami na całym świecie nad znaczeniem smaku w życiu człowieka. Ankiety przeprowadziła firma Edelman Berland. Uczestników było mnóstwo, bo ponad 12 tysięcy, i to z kilku kontynentów.

Okazuje się, że smak – stały towarzysz życia – jest na tyle istotny, że aż 75% ankietowanych zrezygnowałoby dla niego z prawa do głosowania. Ze smakiem przegrywają też social media – są mniej istotne aż dla 68% badanych.48% ankietowanych postawiło nawet smak ponad seksem! A to nie koniec relacji pomiędzy smakiem a miłością we wszelkich jej aspektach.

Inny eksperyment Knorra, "Miłość od pierwszego zasmakowania", polegał na tym, że obcy sobie ludzie zostali podzieleni w pary. Następnie przygotowano dla nich ulubione potrawy. Sęk w tym, że każda osoba musiała nimi nakarmić swojego współtowarzysza bądź swoją współtowarzyszkę. Nietypowe doświadczenie pokazało, że podobne upodobania kulinarne przełożyły się na bardziej udane "randki". Z kolei odmienne gusta smakowe wywołały wiele niezręcznych sytuacji.

Wyniki eksperymentu można oczywiście przenieść na pole związków. Wspólne gotowanie, jedzenie, a także swoista wspólnota uniesień smakowych umacnia więzi pomiędzy partnerami. Właściwie można się pokusić o stwierdzenie, że to jeden z istotniejszych kluczy do wyboru miłości życia. W tym zaś pomoże test Knorra na określenie profilu smakowego (www.przepisy.pl/magazyn/profile).

źródło: mat. prasowe Knorr

Ocena: 0