Żywność ekologiczna w Warszawie: gdzie kupić?

Żywność ekologiczna w Warszawie: gdzie kupić?

Autor Zdjęcia: Archiwum

Jeszcze kilka lat temu sklepy z żywnością ekologiczną należały do rzadkości, nawet w Warszawie. Dziś osoby dbające o zdrowe odżywianie mogą skorzystać z sieci marketów lub wybrać się na biobazar. Sprawdź, gdzie ich szukać w stolicy.

Biobazar odbywa się w każdą środę w godzinach 10-18 i sobotę w godzinach 8-16 przy ul. Żelaznej 51/53. Można tu kupić owoce, warzywa z ekologicznej uprawy, pieczywo, nabiał, wędliny, mięso i drób, ryby, a nawet kosmetyki. Zdecydowana większość wystawców może pochwalić się certyfikatami gwarantującymi, że produkty spełniają normy, jakim podlega żywność ekologiczna. Stoiska certyfikowanych wystawców można odróżnić od pozostałych po zielonym listku z gwiazdkami. Warszawski Biobazar to jednak miejsce, do którego chodzi się nie tylko na zakupy. Można tu przyjemnie spędzić poranek, zjeść lunch, a przy sprzyjającej pogodzie zrelaksować się na jednym z leżaków.

Bogatą ofertę żywności ekologicznej znajdziemy też na coraz częściej i liczniej organizowanych targach śniadaniowych, których formuła jest bliska biobazarowi. Również na tych imprezach można kupić żywność bezpośrednio od producenta, zjeść przygotowywane na miejscu  pyszności i zrelaksować się.

Poza bazarami zdrową żywność w Warszawie oferują nieduże delikatesy, których pojawia się coraz więcej. Szeroki wybór produktów ekologicznych ma także sieć sklepów Organic Farma Żywności. Najłatwiej je znaleźć przede wszystkim w dużych centrach handlowych. Za pośrednictwem e-sklepu można też zrobić zakupy, nie wychodząc z domu.

Ocena: 0