Najpopularniejsze rodzaje herbaty: jaką herbatę najczęściej pijemy?

Najpopularniejsze rodzaje herbaty: jaką herbatę najczęściej pijemy?

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Herbata jest napojem uwielbianym w wielu krajach - warto ją pić, bo pomaga w wielu dolegliwościach

Swoją karierę herbata rozpoczęła jako lek, obecnie ma status napoju. Na świecie codziennie spożywane są różne rodzaje herbat – zaczynając od tradycyjnej czarnej, przez zieloną, czerwoną, aż po herbatki owocowe czy napary z ziół. Oto kilka najpopularniejszych herbat pitych na całym świecie.

Herbata czarna: Assam bardzo lubiana

Najczęściej czarna herbata pita jest w krajach zachodnich. Charakteryzuje się wysoką zawartością kofeiny, co spowodowane jest fermentacją liści. Assam znana jest ze swojego słodowego aromatu i czerwonawego koloru. To ona najczęściej stanowi bazę różnego typu mieszanek, np. herbat owocowych. Co więcej, Assam zapobiega próchnicy, zmniejsza ryzyko zawałów serca, koi ból głowy, przyspiesza gojenie ran.

Earl Grey - herbata aromatyzowana

Herbata Earl Grey została tak nazwana na cześć premiera Wielkiej Brytanii z lat 30 XIX wieku - hrabiego Charlesa Greya, który otrzymał aromatyczną herbatę w podarunku od chińskiego mandaryna. Earl Grey jest aromatyzowana olejkiem ze skórki bergamotki. Dzięki tej zawartości stymuluje pracę mózgu, poprawia koncentrację, zwiększa odporność, hamuje produkcję tłuszczów we krwi.

Sencha - herbata zielona

Sencha to japońska nazwa, która oznacza „parzona”. Spośród wszystkich herbat to właśnie zielona zawiera najwięcej przeciwutleniaczy zapobiegających rozwojowi komórek rakowych, obniża ciśnienie krwi, reguluje poziom cholesterolu, odpręża umysł, pomaga w koncentracji i uspokaja nerwy. 

Ocena: 0