"Życie ma smak pomarańczy" Judith Fertig - dla tych, którzy lubią czytać o uczuciach i jedzeniu

Autor Zdjęcia: materiały prasowe

"Życie ma smak pomarańczy" to książka idealna na długi deszczowy weekend lub letnie wakacyjne wieczory. Dla smakoszy i nie tylko!

Co się dzieje, gdy autorka książek kucharskich postanawia napisać powieść? Powstaje taka książką, jak "Życie ma smak pomarańczy" Judith Fertig. Pełna smaku, pięknych porównań i zachęcająca nie tylko do gotowania, ale też po prostu do smakowania życia!

 

"Życie ma smak pomarańczy" Judith Fertig to opowieść o Claire O’Neil, zwanej Nelly.  Na codzień bohaterka zajmuje się pieczeniem ciast, jednak ma też pewien wyjątkowy talent. Tak jak każdy prawdziwy szef kuchni potrafi wychwycić zmienne, ulotne smaki, które umykają większości z nas, tak Neely „czuje” emocje – „pomarańcza pobudza, cynamon zatrzymuje wspomnienia, a śliwka jest zadowolona z siebie”. Smaki i emocje pozwalają jej zajrzeć w głąb duszy każdego z klientów, dzięki czemu może dopasować swoje wypieki do indywidualnych potrzeb – pomoże uczcić prawdziwą miłość, przezwyciężyć strach, a nawet przeżyć żałobę i pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego.

Kiedy jej dotychczasowe życie obraca się w gruzy, Neely decyduje się wrócić do rodzinnego Millcreek Valley. Cukiernia, którą tam otwiera, to cudowny, kameralny lokal, dokładnie taki, o jakim zawsze marzyła – a jednak każdy z jej nowych klientów nosi w sobie jakiś sekret, czasem mroczny, innym razem wyjątkowo intrygujący. Kiedy jeden z takich smaków zaczyna powracać z niepokojącą intensywnością, Neely już wie, że oto natknęła się na historię sprzed lat, która zasługuje na to, by ją opowiedzieć. Rozwiązanie tej zagadki może pomóc także jej.

 "Życie ma smak pomarańczy" to doskonała lektura na letnie leniwe popołudnie, na deszczowy jesienny wieczór, na zimowy pochmurny dzień, a także na wiosenny weekend pod chmurką. Trzeba tylko  zaopatrzyć się w jedzenie, bo podczas lektury grozi nam głód, spowodowany plastycznymi opisami kulinarnych dokonań bohaterki. Czytając zanurzycie się nie tylko w opowiadanej historii, ale też w aromatach wanilii, karmelu, pieczonych owoców...

Ocena: 0