"Wielka księga kaca" Andras Cserna-Szabo, Benedek Darida - o tym jak zwalczyć syndrom dnia następnego

Autor Zdjęcia: materiały prasowe

Wielka księga kaca może być pomocną lekturą w zwalczaniu syndromu dnia następnego

Kac morderca, syndrom dnia nastęnego, tupot białych mew - to kilka określeń na kaca, czyli niedyspozycję, jaka dotyka nas po nadmiernym spożyciu alkoholu. Oprócz domowych sprawdzonych sposobów na kaca, w celu zwalczenia związanych z nim dolegliwości polecamy lekturę "Wielkiej księgi kaca" Andrasa Cserna-Szabo i Benedeka Daridy. Może śmiech pomoże?

Kac - kto go nie miał, nie wie o czym mowa. Ból głowy, nadwrażliwość na hałas i światło, niedyspozycje żołądkowe to tylko niektóre z objawów stanu po nadmiernym spożyciu alkoholu. W polskiej tradycji liczba sposobów na kaca jest długa - znajdziemy na niej sok z ogórków kiszonych, rosół, żurek, pracę (tak, na kaca podobno najlepsza praca), wysiłek fizyczny, spanie, leki, nawadnianie itd.

 

Węgierscy autorzy "Wielkiej księgi kaca", czyli Andras Cserna-Szabo, Benedek Darida,  poszli dalej i zaserwowali  nam w swojej książce kolejną garść pomysłów, jak poradzić sobie ze skutkami spożycia. I zrobili to w niepowtarzalnym stylu!

 

Podczas lektury (można na kacu, ale można też bez) dowiemy się czym raczyli się najwięksi myśliciele, by pozbyć się efektów wielogodzinnych filozoficznych dysput zakrapianych winem. Jak z kacem radzili sobie Skandynawowie, a jak mieszkańcy dalekiej Azji?

 

 „Wielka księga kaca” to zarówno pełna humoru historia walki z kacem, jak i sposoby radzenia sobie z tajemniczymi skutkami upojenia. Książka zawiera wiele pomysłowych przepisów na leczenie kaca, które przez wieki opracowywały najznakomitsze postaci historyczne – filozofowie, wynalazcy, naukowcy, literaci. Krem z końskiej nerki? Świńskie wymię? Zupa z ostryg? A może nacieranie się cytryną? To przykłady metod walki z kacem, o których chętnie przeczytasz, ale niekoniecznie wszystkie wypróbujesz.

 

Tę zabawną lekturę możemy z czystym sumieniem polecić - szczególnie, że jej podtytuł brzmi ...pieczmy, gotujmy na kacu. Może to jest sposób?

Ocena: 0