Doskonałe pierniczki na święta: jak zrobić?

Doskonałe pierniczki na święta: jak zrobić?

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Świąteczne pierniczki warto upiec i ozdobić wcześniej - oczywiście z pomocą dzieci. Są idealnym dodatkiem do świątecznych prezentów

Pierniki i pierniczki są najpopularniejszymi wypiekami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. Pojawiają się one nie tylko na świątecznym stole, ale również na choince w formie naturalnych ozdób. Jeśli nie wiecie jak upiec doskonałe pierniczki - koniecznie skorzystajcie z naszych wskazówek!

Polecamy kilka ciekawych przepisów na świąteczne pierniczki: Krakowskie pierniczki, Pierniczki z powidłami śliwkowymi i miodemorazPierniczki z żurawiną.

Pierniki są nieodłącznym elementem związanym z tradycją obchodzenia świąt Bożego Narodzenia. Pojawiają się one na świątecznym stole i są również doskonałą formą dekoracji choinki. Przepisów na pierniki jest wiele, ale jak wybrać z nich ten, który pozwoli nam upiec pierniczki idealne

Sprawdź także >>> Pierniczki kujawskie z miodem i z rumem

Świąteczne wypieki: pieczemy pierniczki doskonałe!

Pieczenie pierników w domu może stać się rodzinną tradycją. Domowe pierniki doskonale nadają się zarówno do ozdoby na choinkę, jak i do jedzenia. Ciasto na pierniki możemy zrobić z dużym wyprzedzeniem i przechowywać w lodówce nawet przez tydzień. Następnie na tydzień lub dwa przed świętami pieczemy pierniki, które możemy dekorować np. lukrem. Jest to najpopularniejsza i najsmaczniejsza forma ozdabiania pierniczków. Jak zrobić domowy lukier? Sprawdź tutaj.

Sprawdź także >>>Pierniczki całuski

Pierniczki przeznaczone wyłącznie do jedzenia dekorujemy lukrem, z kolei te które pojawią się na choince możemy ozdobić makaronem, ziarnami, kukurydzą czy makiem. Jeśli nie mamy urządzenia z wymiennymi końcówkami do przygotowywania dekoracji z lukru, idealnie w tej roli sprawdzi się np. koszulka na dokumenty z odciętym rogiem. Warto pamiętać, aby pierników nie piec za długo. Optymalny czas pieczenia to 10-16 minut w zależności od piekarnika.

Sprawdź także >>>Kruche pierniczki miodowo-korzenne

Ocena: 0