Beszamel.se.pl

stulbia modra

Wszystkie przepisy

Jaki chleb jeść - rady dietetyka [WIDEO]

Na diecie nie należy całkowicie rezygnować z pieczywa. Jeśli sięgamy po chleb czy bułki należy to robić z głową. Które wyroby wybierać, by nie zakłócić procesu chudnięcia?

Jakie jajka wybierać - rady dietetyka

Jakie jaja powinniśmy wybrać, by mieć pewność, że są zdrowe? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na oznaczenia na skorupce. Zdradzają one cenną informację, z jakiego chowu pochodzą kupowane jajka.

Jakie mięso kupować - rady dietetyka + WIDEO - jak jeść mięso

Jeść mięso oczywiście należy, ale powinno być ono starannie wybrane. Przede wszystkim musi być świeże. Śliskie, o dziwnej barwie, nieprzyjemnej woni od razu możemy wyrzucić do śmieci. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jak zrobić łatwe i pyszne spaghetti? Podajemy prosty przepis

Spaghetti to jedno z najprostszych i najpyszniejszych dań, które szczególnie uwielbiają najmłodsi. Można jednak zrobić je z dodatkiem wina i pikantnych papryczek, a wtedy zmieni swój smak i przypadnie do gustu bardziej wyrobionym smakoszom. Sprawdź, jak zrobić prostą i pyszną pastę!

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 2 OSÓB

Jaki makaron wybrać - rady dietetyka

Całkowita rezygnacja z węglowodanów w diecie jest szkodliwa dla zdrowia. Makaron jeść trzeba, ale nie każdy. Podpowiadamy, który rodzaj makaronu wybrać, aby posiłek był smaczny i zdrowy. Bądź fit na wiosnę z Super Expressem: specjalny plakat z 15 trikami jak się odchudzać 25 marca w sprzedaży razem z Super Expressem za 3,99 zł

Jakie płatki śniadaniowe wybierać - rady dietetyka

Płatki śniadaniowe możemy jeść nawet codziennie. Ważne, by nie zawierały zbędnych dodatków. Bezapelacyjnie najzdrowsze są płatki owsiane – zwykłe lub górskie. Co jeszcze trzeba wiedzieć o płatkach śniadaniowych?

Jaką kaszę jeść - rady dietetyka

Kasza jest bardzo zdrowa, można ją jeść nawet codziennie. Jedną z najzdrowszych jej odmian jest kasza gryczana, ale warto również sięgać po kaszę jaglaną i po pęczak. Warto kupować je w sklepach ekologicznych, ponieważ wtedy ma się pewność, że są najlepszej jakości. Sprawdź, jaką kasze jeść, aby posiłki były z jak największą korzyścią dla zdrowia.

Jaki nabiał jest najlepszy - rady dietetyka

Mleko, ser, jogurty i serki są zdrowe, ale pod warunkiem, że wybieramy te naturalne, bez chemicznych dodatków. Sprawdź, jaki nabiał jest najlepszy i nie daj się zwieść chwytom sprzedawców.

Czym zastąpić cukier? Jakie są jego zdrowe odpowiedniki?

Czy dieta jest równoznaczna z rezygnacją z cukru? Tak. Możemy go jednak z powodzeniem zastąpić dietetycznym słodzikiem.

Dieta antyrakowa - jakie produkty sprzyjają profilaktyce nowotworów?

Czy istnieje specjalna dieta pozwalająca zapobiegać rozwojowi raka? Niektóre składniki codziennej diety mogą w tym pomagać. Sprawdź, jakie produkty sprzyjają profilaktyce nowotworów.

Strona 1 z 2