Beszamel.se.pl

MT

Wszystkie przepisy

Truskawki - jakie witaminy zawierają? Czy truskawki mogą szkodzić?

Wśród właściwości truskawek najważniejszymi są cenne składniki odżywcze i wspaniały smak. Pierwsze truskawki pojawiają się na przełomie maja i czerwca. Z ich owoców można wyrabiać smaczne przetwory, takie jak dżem z truskawek czy sok, który ma właściwości bakteriobójcze.

Jak wyczyścić brudną kuchenkę?

Kuchenka i piekarnik wymagają regularnego mycia. Tylko wtedy będą nam służyć przez długie lata. Ponadto do czyszczenia piekarnika i kuchenki powinno używać się delikatnych środków, bezpiecznych dla środowiska i zdrowia domowników. Jak więc prawidłowo czyścić kuchenkę i piekarnik?

Co jeść, żeby mieć zdrową wątrobę?

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów, pełniący funkcję oczyszczającą organizm. To oznacza, że musi ona „walczyć” ze wszystkimi toksynami, które przedostają się do naszego układu trawiennego wraz z jedzeniem. A zatem zdrowy tryb życia i właściwa dieta to zdrowa wątroba. Sprawdź, co jeść, żeby nie obciążać wątroby i zapobiec ewentualnym schorzeniom.

Pieczywo chrupkie: prawdy i mity

Dla wielu z nas pieczywo chrupkie stanowi codzienną przekąskę. Jaki naprawdę jest ten rodzaj pieczywa i czy np. wafle ryżowe mogą zastąpić tradycyjny chleb? Sprawdź, jakie są prawdy i mity na temat pieczywa chrupkiego.

Strona 1 z 1