Beszamel.se.pl

MM

Wszystkie przepisy

Jak nakryć do stołu na uroczystą kolację czy wykwintny obiad? [WIDEO]

Jak nakryć do stołu? Widelec po lewej, a nóż po prawej, a może odwrotnie? Gdzie ustawić kieliszki, a gdzie szklanki na wodę? Przypominamy, jak nakryć do stołu i nie popełnić gafy.

Jak pasteryzować przetwory: w słojach twist off, wek i butelkach?

Chcesz się cieszyć smakiem warzyw i owoców oraz ich wartościami odżywczymi przez cały rok? Zrób przetwory na zimę! Skuteczność pasteryzacji zależy od temperatury i czasu. Poznaj zasady pasteryzacji przetworów!

Pierniki toruńskie - dlaczego nie zawsze traktowano je jako przysmak? [WIDEO]

Pierniki, popularne ciastka z Torunia, nie zawsze były traktowane jako przysmak. Początkowo uchodziły jedynie za dzieło sztuki. Ciasto na pierniki toruńskie, zanim zostało wykorzystane do produkcji słodkości, przez wiele lat dojrzewało w wielkich kadziach umieszczonych w piwnicach. Zobacz także: Przepis na domowe pierniki toruńskie: katarzynki, uszatki, serduszka.

Jak pasteryzowć przetwory, czyli owoce i warzywa w słoikach

Pasteryzacja polega na utrwalaniu produktów spożywczych – owoców i warzyw - przez ogrzewanie w zamkniętych słoikach, wstawionych do naczynia z wodą i całkowicie lub częściowo w niej zanurzonych, w temperaturze od 75-90 °C, w różnym czasie w zależności od rodzaju surowców i wielkości opakowań. Co powinnismy wiedzeć o pasteryzacji, by się udała?

Strona 1 z 1