Beszamel.se.pl

merd

Wszystkie przepisy

Szarlotka inaczej, w 20 minut: przepis na miniszarlotki

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi szarlotki. Jabłecznik może być pieczony na różnych spodach, podawany na ciepło lub zimno, z lodami albo bitą śmietaną. Poniższy przepis na deser jest jednak czymś nieco innym - w dodatku do zrobienia w 20 minut!

Ocena: 4,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 20 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Jak mrozić grzyby? Gotować grzyby przed zamrożeniem? [WIDEO]

Mrożone grzyby wykorzystane później w kuchni będą najbliższe grzybom świeżym. Jak zamrozić grzyby, żeby można je było ugotować, udusić lub usmażyć? Wystarczy godzina.

Marynata do szaszłyków z grilla: jak zrobić? Sprawdzony przepis

Żeby zrobić dobry szaszłyk, mięso trzeba przynajmniej dobę wcześniej zamarynować. Podajemy przepis na superprostą marynatę, dzięki której szaszłyki będą soczyste i naprawdę smaczne.

Jak wykorzystać suchy chleb? Przepisy na tosty i grzanki z czerstwego chleba

Dobrze jest kupować tylko tyle chleba, ile jesteśmy w stanie zjeść. Ale jeśli pieczywo nam zostanie i zeschnie, nie powinniśmy go wyrzucać. Oto proste i sprawdzone przepisy na przekąski, które zrobimy z suchego chleba.

Warzywa konserwowe: jak zrobić przetwory na zimę? [przepis]

Przetwory na zimę zwykle robimy przez kilka miesięcy - od czerwca aż po listopad. Przepisów i składników jest mnóstwo, warto jednak poznać ogólne zasady, jak konserwować warzywa. Aby przygotować warzywa konserwowe, musimy przede wszystkim przyrządzić dobrą zalewę.

Czy można dzieci leczyć czosnkiem? Jak podać dziecku czosnek?

O drogocennych właściwościach czosnku w leczeniu przeziębień i chorób górnych dróg oddechowych wiemy już wiele. Mamy małych dzieci mogą mieć jednak wątpliwości, czy i jak można podać go chorym pociechom. Bezpieczną metodą jest wdychanie oparów z pokrojonych drobno ząbków tej niezwykłej przyprawy. Sprawdź, jak aplikować go dzieciom.

Ogórki na zupę ogórkową na zimę - jak zrobić?

Nadszedł czas na ogórki! Pełną parą idzie przygotowywanie przetworów na zimę. Ogórki na zimę najczęściej kisimy, można też przygotować ogórki na zupę ogórkową. Sprawdź, jak to zrobić.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Przepis na konserwowe pomidory - jak zrobić?

Pomidory konserwowe nie są w Polsce tak popularne, jak konserwowe czy kiszone ogórki. Ale jeśli spróbujecie w zimie choć raz tak zrobionych pomidorów, zapewniam, że będziecie je robić co roku. Tym bardziej, że przepis jest bardzo prosty.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 45 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Strona 1 z 1