Beszamel.se.pl

Magdalena Lisowiec

Wszystkie przepisy

Dereń: kiedy zrywać owoce derenia jadalnego? Co można z nich zrobić?

Dereń jadalny kwitnie bardzo wcześnie. Pierwsze owoce derenia pojawiają się już w lipcu, ale zbierać można je aż do października. Z zebranych plonów wyrabia się dżemy, marmolady i sławną nalewkę - dereniówkę. Sprawdź, kiedy najlepiej zrywać owoce derenia i do czego mogą być one zastosowane.

Tarta z czereśniami i panna cottą - przepis na pyszne ciasto!

Sezon czereśniowy w pełni! Jeśli tylko poświęcimy trochę czasu i cierpliwości na drylowanie  czereśni, możemy upiec pyszne ciasta z ich dodatkiem. Tarta z czereśniami i panna cottą zachwyci zarówno domowników, jak i gości. Podajemy szczegółowy przepis.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 90 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu 1 października - co to za dzień? Od kiedy jest obchodzony?

Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu obchodzony jest 1. października. Tego dnia wegetarianinem może stać się każdy, nawet ci, którzy na co dzień jedzą mięso. W Dzień Wegetarianizmu można dowiedzieć się, dlaczego jest on dobry dla zdrowia i na czym rzeczywiście polega.

Papryka marynowana w zalewie miodowej - sprawdzony przepis

Większość osób robiących przetwory na zimę w kilka bądź kilkanaście słoików wkłada paprykę. Można zalać ją jak co roku tradycyjną zalewą, ale można też spróbować czegoś innego. Sprawdź, jak zrobić marynowaną paprykę w zalewie miodowej.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Przetwory z czereśni: jak zrobić czereśnie na ostro?

Zazwyczaj szukając przepisów na czereśnie, trafiamy na ciasta i desery. A czereśnie mogą być smaczne również na ostro. Wytrawne przetwory z czereśni są doskonałym dodatkiem do pasztetów i pieczeni. Podajemy przepis, jak przygotować przetwory z czereśni na ostro.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Strona 1 z 1