Beszamel.se.pl

Magda Kazimierczuk

Wszystkie przepisy

Tiramisu cytrynowe: przepis na orzeźwiającą wersję tiramisu

Tiramisu to pyszny, włoski deser, który swoją świetność zawdzięcza przede wszystkim serkowi mascarpone. Tiramisu  cytrynowe to  bardziej orzeźwiająca wersja tego klasycznego włoskiego deseru

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 25 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Ciasto buraczkowe: oryginalny przepis na ciasto z buraków!

Ciasto z buraków? Coś podobnego! A jednak. Jest pyszne, niezbyt kaloryczne i co pewne - niezwykle oryginalne. Mówimy, jak zrobić niepowtarzalne ciasto z buraków.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 25 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Zdrowe śniadanie - jak je zrobić i dlaczego warto od niego zaczynać dzień?

Śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Sprawdź, jak je przygotować, aby było zdrowe i jak je jeść, aby pozytywnie rozpocząć poranek.

Bruschetta z pomidorem i mozarellą - dobry przepis na bruchettę

Bruschetta to ciepła kanapka ze świeżymi, posiekanymi pomidorami i mozzarellą. Najlepsza mozzarella to świeża di bufala campana, zrobiona z mleka czarnych bawołów domowych z rogami w kształcie półksiężyców. Możemy jednak skusić się także na zwykłą, zrobioną z mleka krowiego. Wybierzmy też smaczne dojrzałe pomidory.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 20 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Kruchy placek ze śliwkami: dobry przepis

Podajemy przepis na najpyszniejszy kruchy placek ze śliwkami. Jest smaczny, tani i prosty do zrobienia. Ma jeden minus: zdecydowanie za szybko znika z talerza!

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 45 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Sałatka z przegrzebków na pomarańczach - wykwintny starter

Na romantyczną kolację proponujemy sałatkę z przegrzebków na pomarańczach. Jedyne co nam będzie potrzebne, to grill (może też być patelnia grillowa) oraz parę składników spożywczych, bardzo łatwych do dostania.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 2 OSÓB

Strona 1 z 1