Beszamel.se.pl

jw

Wszystkie przepisy

Porzeczki - właściwości i składniki odżywcze. Dlaczego warto jeść porzeczki?

Porzeczki są bardzo zdrowe, a ich dobroczynne właściwości doceniamy szczególnie latem, gdy na rynku pojawiają się świeże owoce prosto z krzaka. Szczególnie cenne dla zdrowia są witaminy i rzadkie mikroelementy zawarte w czarnej porzeczce. Jakie właściwości zdrowotne mają porzeczki?

Czarny bez - właściwości. Dlaczego warto robić sok z kwiatów czarnego bzu?

Właściwości lecznicze soku z kwiatów czarnego bzu są znane od wieków. Stosuje się go m.in. przy przeziębieniach, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych oraz chorobach reumatycznych. Na co jeszcze pomaga sok z kwiatów czarnego bzu? Jakie ma wartości i zastosowanie?

Mrożenie grzybów: jak mrozić grzyby?

Mrożenie grzybów to najlepszy sposób, by przechować je na zimę. Grzyby mrozi się bardzo łatwo, lecz trzeba pamiętać o kilku zasadach. Jakie grzyby nadają się do zamrożenia? Jak je przygotować do mrożenia? Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo mrozić grzyby.

Jak suszyć grzyby w suszarce? [WIDEO]

Suszenie grzybów w suszarce spożywczej to najprostszy sposób, by szybko i bez trudu osiągnąć cel. Jak suszyć grzyby w suszarce? Jakie gatunki grzybów najbardziej nadają się do suszenia? Oto co powinieneś wiedzieć o suszeniu grzybów w suszarce.

Jak przyspieszyć tempo przemiany materii? Jak skutecznie się odchudzać?

Przyspieszenie przemiany materii to klucz do skutecznego odchudzania. Im wyższe tempo metabolizmu, tym wolniej przybieramy na wadze, a to już krok do szczupłej sylwetki. Jak przyspieszyć przemianę materii? Jak zwiększyć metabolizm, by usprawnić proces odchudzania?

Grzyby trujące i niejadalne - na czym polega różnica?

Nie wszystkie grzyby niejadalne są trujące. Istnieje kilka gatunków grzybów, których się nie je, mimo że nie zawierają substancji trujących. Jakie to grzyby? Jak odróżnić grzyby niejadalne od trujących?

Czyszczenie grzybów: jak czyścić grzyby?

Czyszczenie grzybów to pierwsza czynność, jaką powinno się wykonać ze świeżo zebranymi i posegregowanymi sztukami. Jak czyścić grzyby? Jak usunąć z grzybów zabrudzenia? Oto, jak wygląda oczyszczanie grzybów krok po kroku.

Strona 1 z 1