Beszamel.se.pl

Jolanta Dyjecińska

Wszystkie przepisy

Dziczyzna: dlaczego warto jeść dziczyznę? Zalety dziczyzny

Dziczyzna jest rozkoszą dla podniebienia, bo ma wspaniały smak i aromat. Dość rzadko jednak gości na naszych stołach. Po pierwsze, nie jest tania. Po drugie, panuje przekonanie, że jej przyrządzanie wiąże się ze skomplikowanymi zabiegami. Unikamy więc dziczyzny, a szkoda, bo to mięso najwyższej jakości. Mówimy, dlaczego warto jeść dziczyznę.

Jak rozpoznać żywność ekologiczną?

Moda na żywność ekologiczną rośnie. Skłonni jesteśmy zapłacić więcej za artykuły spożywcze z ekologicznych gospodarstw rolnych, za produkty wytwarzane tradycyjnymi metodami, bez dodatku konserwantów czy polepszaczy smaku. Jednak kontrole wykazały, że nie wszystkie spełniają wymogi ekologiczności. Sprawdź, na co zwracać uwagę, by mieć pewność, że zjadasz produkty najlepsze jakościowo.

Nietolerancja pokarmowa - czym różni się od alergii?

Terminy „alergia pokarmowa” i „nietolerancja pokarmowa” często są ze sobą mylone. Tymczasem to dwa różne schorzenia. Pogorszenie samopoczucia po wypiciu mleka może być zarówno objawem alergii, jak i nietolerancji pokarmowej. Jednakże reakcja na ten pokarm bywa odmienna, w zależności od tego, na które z tych schorzeń cierpimy. Sprawdź, czym różni się alergia od nietolerancji pokarmowej.

Strona 1 z 1