Beszamel.se.pl

GB

Wszystkie przepisy

Dlaczego zimą warto jeść lody? [QUIZ]

Bardzo często lekarze zaskakują nas swoimi informacjami. Jednym z takich przypadków jest polecanie jedzenia lodów zimą, a nie latem. Czemu lekarze uważają, że lepiej jeść lody w mrozy niż podczas upałów? Na co pomaga zimowe jedzenie mrożonych słodyczy?

Whisky - czym charakteryzuje się ten szczególny alkohol?

Whisky, czyli angielska "wódka na myszach" jak nazywa ją bohater "Misia" staje się coraz popularniejsza w Polsce. Co zatem pijemy? Co warto wiedzieć o whisky, zanim ją kupimy lub się jej napijemy?

Pomidory na zimę: proste sposoby na przechowywanie pomidorów

Co zrobić z pomidorów na zimę, by  łatwo móc skorzystać z zapasów? Zimą nie trzeba sięgać do puszek czy koncentratów, aby pomidory mogły gościć na naszym stole. Wystarczy np. je tylko zamrozić, aby mieć odpowiedni zapas tych warzyw na zimowe dni.

Mrożenie pomidorów: jak mrozić pomidory na zimę?

Pomidory warto po prostu zamrozić na zimę, kiedy wiele osób tęskni za świeżymi pomidorami. Zamiast śpiewać piosenkę "Addio pomidory" z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, można sięgnąć po zamrożone latem pomidory! Sprawdź jak to zrobić.

Herbata czarna, zielona, biała, żółta, ulung, czerwona – pu-erh. Jakie mają właściwości?

Kiedyś słowo „herbata” było synonimem naparu z czarnej herbaty. Od lat już jednak na rynku jest wiele jej rodzajów: oprócz czarnej jest herbata zielona, biała, czerwona, a nawet żółta. Czym różnią się rodzaje herbaty?

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Co wykorzystać do otwarcia butelki wina?

Kto nie lubi napić się wina w dobrym towarzystwie? Nie zawsze mamy przy sobie korkociąg, radzimy więc, co można wykorzystać do otwarcia butelki wina. Pamiętaj! Należy uważać, aby nikogo nie skrzywdzić i nie poplamić dywanu czy wykładziny!

Strona 1 z 1