Beszamel.se.pl

CzeM

Wszystkie przepisy

Jak prawidłowo gotować i doprawiać warzywa?

Wydawałoby się, że gotowanie warzyw jest prostą sprawą. Niby tak, sztuka jednak w tym, aby gotować i doprawiać warzywa tak, żeby zachowały jak najwięcej swoich wartości odżywczych. Sprawdź, jak to zrobić.

Jak zamrażać mięso? Jak długo można przechowywać mięso w zamrażalniku?

Zamrażanie wydaje się nieskomplikowaną czynnością. Współczesne zamrażalniki są wyposażone w odpowiednie agregaty wytwarzające temperatury do minus 20 stopni. Prawidłowo zamrożone mięso niczym nie będzie się różnić od właściwości świeżego kawałka. Jak i na jak długo zamrażać mięso?

Przepis na paprykę w przecierze pomidorowym

Co prawda paprykę można kupić przez cały rok, ale poza sezonem nie jest tak smaczna jak z hodowli gruntowych. Dlatego warto przygotować sobie zapas aromatycznej papryki, najlepiej od razu z pomidorami, bo to znakomita podstawa dla wielu dań lub dodatek do mięs. Polecamy przepis na paprykę w przecierze pomidorowym.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 45 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Awokado - kalorie i właściwości smaczliwki. Dlaczego warto jeść awokado?

Mimo dużej zawartości tłuszczu, awokado jest naszym apetycznym sojusznikiem w walce o lepsze zdrowie. Co zawiera awokado? Dowiedz się o nim więcej i naucz się wykorzystywać je w kuchni.

Szpinak: czy warto jeść szpinak, czy rzeczywiście jest zdrowy?

Trzeba jeść szpinak, bo jest zdrowy - to zdanie słyszymy od zawsze - ale czy wiemy dlaczego warto jeść szpinak? W ogóle niewiele wiemy o tej roślinie warzywnej, poza tym, że nagle jest na nią sezon. Skąd się wziął szpinak i dlaczego trzeba go jeść? A może to mit?  

Co to jest omlet grzybek? Grzybki wytrawne i na słodko [GALERIA ZDJĘĆ]

Grzybki, czyli rodzaj ciasta, zostały wyparte przez omlety. Omlety grzybki są bardziej pracochłonne. Odróżnia je od zwykłego omletu ubite białko, które sprawia, że rośnie podczas smażenia, stąd ich nazwa. Grzybki są jednak bardziej sycące niż zwykłe omlety, a nadają się również na dania słodkie lub wytrawne.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 20 MINUT

Porcja dla: 1 OSÓB

Zapiekanka z ryżu i szpinaku - pomysł na tani i zdrowy obiad

Podajemy przepis na zapiekankę z ryżu i szpinaku. Ryż bez dodatków jest raczej mdły, szpinak bez przypraw nie jest smaczny. Odpowiednie połączenie jednak tych dwóch składników z właściwymi dodatkami w stylu francuskim smakuje świetnie, a na dodatek nie obciąża domowego budżetu i stanowi sporą dawkę zdrowia.

Ocena: 4,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 20 MINUT

Porcja dla: 3 OSÓB

Świeże śledzie smażone: śledzie w panierce na wigilijnym stole

Jedynym śledziem na wigilijnym stole nie musi być śledź marynowany lub w oleju z cebulą. Można kupić świeże śledzie, które znakomicie smakują smażone w panierce i wpasowują się w wigilijne menu.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 35 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Barszcz czerwony dla smakoszy: z dziczyzną i wiśniami [PRZEPIS]

Barszcz to nie tylko ten klarowny, czyli wywar buraczany, lub ukraiński – z warzywami w środku. Przepisów na zupy, którym koloru i smaku nadają buraki, jest bardzo dużo. Proponujemy tym razem barszcz z wkładką – dla amatorów dziczyzny.

Ocena: 5,0

Poziom: TRUDNY

Czas: 60 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Świeży śledź: jak rozpoznać, czy jest rzeczywiście świeży?

W porównaniu z innymi gatunkami ryb na rynku świeże śledzie są niemal rzadkością. To dlatego, że szybko się psują, a wtedy ich spożycie grozi zatruciem. Jak rozpoznać, że świeży śledź jest rzeczywiście świeży?

Strona 1 z 9