Beszamel.se.pl

CzeM

Wszystkie przepisy

Świeże śledzie smażone: śledzie w panierce na wigilijnym stole

Jedynym śledziem na wigilijnym stole nie musi być śledź marynowany lub w oleju z cebulą. Można kupić świeże śledzie, które znakomicie smakują smażone w panierce i wpasowują się w wigilijne menu.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 35 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Barszcz czerwony dla smakoszy: z dziczyzną i wiśniami [PRZEPIS]

Barszcz to nie tylko ten klarowny, czyli wywar buraczany, lub ukraiński – z warzywami w środku. Przepisów na zupy, którym koloru i smaku nadają buraki, jest bardzo dużo. Proponujemy tym razem barszcz z wkładką – dla amatorów dziczyzny.

Ocena: 5,0

Poziom: TRUDNY

Czas: 60 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Świeży śledź: jak rozpoznać, czy jest rzeczywiście świeży?

W porównaniu z innymi gatunkami ryb na rynku świeże śledzie są niemal rzadkością. To dlatego, że szybko się psują, a wtedy ich spożycie grozi zatruciem. Jak rozpoznać, że świeży śledź jest rzeczywiście świeży?

Śledzie - wartości odżywcze. Dlaczego trzeba jeść śledzie?

Gdyby śledzi nie było tak dużo i nie były w porównaniu z innymi rybami tak tanie, zapewne byłyby traktowane inaczej. Dzisiaj o śledziach myślimy najczęściej przy okazji świąt, kojarzą się też z zakąską do mocnych alkoholi. Szkoda, bo śledzie to naprawdę wykwintna ryba, godna królewskich stołów. Warto jeść częściej śledzie dla ich czysto przyjemnego smaku. 

Jarzębiak - przepis na nalewkę z jarzębiny na spirytusie

Jarzębina to bomba witaminowa. Aby nalewka nie tylko leczyła, ale przede wszystkim cieszyła smakiem, pamiętaj, aby przemrozić owoce przed jej nastawieniem.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Sok pitny z agrestu i czarnej porzeczki - przepis na sok bogaty w witaminy

Sok z porzeczek i agrestu, przygotowany w domu to dobra alternatywa dla gotowych soków pitnych z różnych owoców, wzbogaconych witaminami. Przygotowując soki warto sięgnąć po mało popularne, a bardzo zdrowe owoce - agrest i czarne porzeczki - łatwo dostępne i niedrogie!

Ocena: 4,5

Poziom: ŁATWY

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Jak przechowywać koperek: trzy sposoby na świeży koper przez całą zimę

Koper ogrodowy, zwany popularnie koperkiem, jest teraz dostępny przez cały rok. Jednak szklarniowy produkt ma, poza wyglądem, niewiele wspólnego z sezonowym oryginałem. Dlatego wzorem dawnych gospodyń warto potraktować koper jedną z metod, które pozwolą cieszyć się jogo smakiem i aromatem przez zimę.

Miazga agrestowa - przepis. Idealna do zakwaszania sałatek!

Miazga agrestowa idealnie nadaje się do wykorzystania w kuchni zamiast cytryny! Sprawdzi się jako kwaśny dodatek do sosów do sałat i nie tylko. Agrest zawiera bardzo dużo witaminy C (w 100 g ma jej tyle ile jest w 100-gramowej cytrynie!). Gdy agrestu jest dużo, warto pomyśleć w jaki sposób wykorzystać go do zakwaszania potraw.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Jak zrobić sos majonezowy bez majonezu? Przepis diety Dukana

Majonez jest doskonałym dodatkiem do wielu potraw, ma jednak wielką wadę – jest kaloryczny. Jedna łyżeczka majonezu to około 100 kalorii i 10 g tłuszczu. Majonezu nie można też jeść w diecie Dukana, która co prawda nie każe liczyć kalorii, ale bazuje na produktach białkowych. Można jednak smak trochę oszukać… Oto przepis na niskokaloryczny sos przypominający w smaku majonez, który mogą jeść osoby będące na diecie Dukana.

Indyk pieczony: jak upiec indyka z nadzieniem?

Wspaniałe dania z pieczonego drobiu wypełnionego cudownym nadzieniem, takie jak indyk pieczony, trochę wypadły z mody. A przecież staropolska kuchnia słynęła kiedyś z takich smakołyków i nie ma co zazdrościć Amerykanom indyków pieczonych na Święto Dziękczynienia! Sprawdź, jak upiec indyka i jak przygotować nadzienie.

Strona 1 z 9