Beszamel.se.pl

bkz

Wszystkie przepisy

Co to jest kuwertura? Czym się różni kuwertura od gorzkiej czekolady?

Kuwertura to nie czekolada. Kuwertura używana jest powszechnie przez cukierników na polewy czekoladowe, wolą ją też panie domu, które same przygotowują domowe ciasta lub inne potrawy z czekoladą, np. czekoladowe fondue. Czym kuwertura różni się od czekolady?

Pizza neapolitana: co odróżnia włoską pizzę od wyrobów pizzopodobnych?

Pizza to najpopularniejsze danie kuchni włoskiej, które można dziś zjeść prawie w każdym zakątku świata. Zrobiła zawrotną karierę, bo jest smaczna, szybka i dość tania. Jednak nie każda pizza to prawdziwa pizza włoska. Jak ją rozpoznać?

Kuchnia ukraińska: najlepsze potrawy na Ukrainie

Choć na Ukrainie spotkamy wiele potraw o nazwach dobrze nam znanych, ich smak - podobnie jak szczegóły wykonania - są zupełnie inne. Kuchnia ukraińska ma także inne ciekawe potrawy. Poznaj oryginalne i smaczne dania ukraińskiej kuchni.

Co zrobić z brukwi? Przepisy na puree i surówkę

Brukiew postrzegana jest często jako warzywo gorszej jakości. Warto to zmienić - jest bowiem smaczna, pożywna i przede wszystkim bardzo wartościowa. Podajemy dwa proste przepisy na brukiew - puree po norwesku oraz surówkę z brukwi.

Co łączy kawę po turecku z Turcją, rybę po grecku z Grecją i pierogi ruskie z Rosją?

Na pytanie, co łączy kawę po turecku z Turcją, rybę po grecku - z Grecją, i pierogi ruskie - z Rosją, najprościej odpowiedzieć – nic! Skąd jednak wzięły się te nazwy potraw? Co to za dania i dlaczego są tak popularne?

Brukiew na chorą skórę i wypadające włosy: jak jeść tanio i zdrowo?

Zdrowe warzywa nie muszą być drogie. Zwykła brukiew zawiera tak dużą ilość witamin i soli mineralnych, że zalecają ją lekarze. Sprawdź, jakie właściwości ma brukiew i dlaczego warto ją na stałe wprowadzić do diety.

Pizza margherita: skąd pochodzi nazwa tej najpopularniejszej pizzy na świecie?

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie, a listę dań w każdej pizzerii otwiera zwykle pizza margherita. Choć jest najuboższa, najskromniejsza i najtańsza, nosi imię prawdziwie królewskie. Nazwano ją bowiem na cześć królowej Małgorzaty Sabaudzkiej.

Strona 1 z 1