Beszamel.se.pl

Beata Lekszycka

Wszystkie przepisy

Kiełbasa na grilla: jaką wybrać, a jakiej się wystrzegać?

Jednym z najpopularniejszych produktów wykorzystywanych na grillu jest kiełbasa. Łatwo ją przygotować, a podana z musztardą lub keczupem smakuje wybornie. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią kiełbasę do grillowania.

Sałatka z truskawkami i szpinakiem: przepis na lekką przekąskę

Truskawki na wytrawnie? Dlaczego nie! Lekka sałatka z truskawkami i szpinakiem to świetny pomysł na przekąskę, lunch czy kolację. Sprawdź, jak zrobić krok po kroku - podajemy dobry przepis.

Ocena: 4,5

Poziom: ŁATWY

Czas: 15 MINUT

Porcja dla: 2 OSÓB

Dżem z rabarbaru i truskawek z miodem - sprawdzony przepis!

Dżem z rabarbaru i truskawek z miodem – czemu by nie połączyć tych trzech wspaniałych letnich smaków i zamknąć ich w słoiku, by cieszyły mroźną zimą? Oto sprawdzony i łatwy przepis na pyszny dżem rabarbarowo-truskawkowy!

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 60 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Dżem truskawkowo-rabarbarowy - jak zrobić? [łatwy przepis]

Dżem truskawkowo-rabarbarowy to świetny sposób na zaklęcie w słoiku wiosenno-letnich przysmaków: truskawek  i rabarbaru. Sprawdź, jak przygotować go krok po kroku. Poniżej sprawdzony przepis!

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 240 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Ciasto z truskawkami i rabarbarem - prosty przepis

Późna wiosna i początek lata to zarówno królestwo truskawek, jak i rabarbaru. A gdyby tak połączyć obie te pyszności? Ciasto z truskawkami i rabarbarem jest bardzo proste w przygotowaniu, a przy tym wyjątkowo smaczne. Zobacz, jak je zrobić krok po kroku!

Ocena: 5,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 80 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Mus rabarbarowy na zimę - podajemy sprawdzony przepis

Podpowiadamy, jak zrobić pyszny mus rabarbarowy na zimę. Jest bardzo łatwy w przygotowaniu, a do tego smaczny! Zimą mus z rabarbaru można dodawać do ciast, naleśników i deserów.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 60 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Jak ozdobić świąteczne pierniczki? Porady i zdjęcia [WIDEO]

Pierniczki świąteczne to smaczne i urocze dekoracje, które mogą przybrać rozmaite kształty, w zależności od foremek. Sposobów zdobienia pierników jest wiele. W sklepach są gotowe wyroby do dekorowania, ale warto zrobić to samemu i zaangażować do tego całą rodzinę. Sprawdź, jak ozdobić świąteczne pierniczki.

Karp na Wigilię - jak go przygotować: zabijanie, sprawianie, filetowanie [WIDEO]

Karp na Wigilię powinien być niepokalanie świeży. Gwarancję świeżości mamy wtedy, gdy kupujemy rybę żywą. Wtedy pojawia się problem - jak zabić karpia i jak go wypatroszyć? Zadanie wymaga pewnej odporności i wiedzy, jak to zrobić prawidłowo. Wyjaśniamy krok po kroku, jak ogłuszyć, wypatroszyć i wyfiletować karpia.

Śledzie pod pierzynką: przepis na śledzie na przystawkę

Śledzie pod pierzynką to jeden z popularniejszych sposobów przyrządzania śledzi.  Śledzie to jedna z klasycznych  odświętnych przystawek.  Poznaj przepis na pyszne śledzie.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 45 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Pigwa do herbaty na zimę: łatwy przepis [WIDEO]

Owoce pigwowca japońskiego, krzewu popularnie zwanego również pigwą nie są długo dostępne na straganach, dlatego warto przygotować z nich jak najwięcej przetworów. A tu możliwości jest wiele. Pigwa do herbaty na zimę z powodzeniem zastąpi cytrynę, wzbogacając organizm o witaminę C. Podajemy łatwy przepis na pigwę do herbaty.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Strona 1 z 9