Beszamel.se.pl

Beata Lekszycka

Wszystkie przepisy

Jak ozdobić świąteczne pierniczki? Porady i zdjęcia [WIDEO]

Pierniczki świąteczne to smaczne i urocze dekoracje, które mogą przybrać rozmaite kształty, w zależności od foremek. Sposobów zdobienia pierników jest wiele. W sklepach są gotowe wyroby do dekorowania, ale warto zrobić to samemu i zaangażować do tego całą rodzinę. Sprawdź, jak ozdobić świąteczne pierniczki.

Karp na Wigilię - jak go przygotować: zabijanie, sprawianie, filetowanie [WIDEO]

Karp na Wigilię powinien być niepokalanie świeży. Gwarancję świeżości mamy wtedy, gdy kupujemy rybę żywą. Wtedy pojawia się problem - jak zabić karpia i jak go wypatroszyć? Zadanie wymaga pewnej odporności i wiedzy, jak to zrobić prawidłowo. Wyjaśniamy krok po kroku, jak ogłuszyć, wypatroszyć i wyfiletować karpia.

Śledzie pod pierzynką: przepis na śledzie na przystawkę

Śledzie pod pierzynką to jeden z popularniejszych sposobów przyrządzania śledzi.  Śledzie to jedna z klasycznych  odświętnych przystawek.  Poznaj przepis na pyszne śledzie.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 45 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Pigwa do herbaty na zimę: łatwy przepis [WIDEO]

Owoce pigwowca japońskiego, krzewu popularnie zwanego również pigwą nie są długo dostępne na straganach, dlatego warto przygotować z nich jak najwięcej przetworów. A tu możliwości jest wiele. Pigwa do herbaty na zimę z powodzeniem zastąpi cytrynę, wzbogacając organizm o witaminę C. Podajemy łatwy przepis na pigwę do herbaty.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Dżem czereśniowy z sokiem z czerwonej porzeczki - łatwy przepis!

Dżem z czereśni smakuje idealnie bez żadnych dodatków. Ale żeby ciekawie podkręcić jego smak, można dodać soku z czerwonej porzeczki. Sprawdź, jak przygotować smaczny i niebanalny dżem z czereśni z sokiem porzeczkowym.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 240 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Ciasto z truskawkami i rabarbarem - prosty przepis

Późna wiosna i początek lata to zarówno królestwo truskawek, jak i rabarbaru. A gdyby tak połączyć obie te pyszności? Ciasto z truskawkami i rabarbarem jest bardzo proste w przygotowaniu, a przy tym wyjątkowo smaczne. Zobacz, jak je zrobić krok po kroku!

Ocena: 5,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 80 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Jak i kiedy zbierać pędy sosny na nalewkę i syrop?

Nalewka sosnowa to naturalne remedium na wiele chorób - szczególnie pomocna jest przy schorzeniach górnych dróg oddechowych. Planujesz zrobić nalewkę z sosny? Sprawdź, kiedy, jak i gdzie zbierać na nią pędy sosny!

Nalewka sosnowa - przepis na nalewkę z pędów sosny

Nalewka z pędów sosny ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Na co konkretnie pomaga? Jak ją wykonać? Jak zbierać pędy sosny na nalewkę? Oto sprawdzony przepis na nalewkę sosnową.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 10 MINUT

Porcja dla: 20 OSÓB

Mus rabarbarowy na zimę - podajemy sprawdzony przepis

Podpowiadamy, jak zrobić pyszny mus rabarbarowy na zimę. Jest bardzo łatwy w przygotowaniu, a do tego smaczny! Zimą mus z rabarbaru można dodawać do ciast, naleśników i deserów.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 60 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Gulasz z grochu z pieczarkami i białym winem: przepis na pożywne danie wege

Gulasz z grochu to treściwe danie dla osób niejedzących mięsa. Jeśli odpowiednio go doprawisz, będzie smakował nie tylko wegetarianom. Oto przepis na gulasz z grochu z pieczarkami i białym winem.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 90 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Strona 1 z 9