Beszamel.se.pl

Aw

Wszystkie przepisy

Odmiany papryki - do czego się nadają poszczególne gatunki papryki?

Europejska historia papryki rozpoczęła się wraz z odkryciem Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Mnogość odmian papryki i ich smaków gwarantuje to, że papryka w różnych wersjach jest pyszna na surowo, duszona, pieczona, gotowana i grillowana. Poznaj najważniejsze gatunki papryki i dowiedz się, jakie mają zastosowanie.

Dobry przepis na paprykę faszerowaną bez pieczenia

Z papryki najlepiej korzystać w sezonie. Jest wtedy świeża, soczysta i pyszna. Można jeść ją na surowo, ale też gotować na różne sposoby. Sprawdź, jak zrobić pyszną paprykę faszerowaną bez pieczenia.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 150 MINUT

Porcja dla: 3 OSÓB

Jak robić przetwory z pigwy?

Sok, dżem, a może aromatyczny trunek? Jesienią przygotuj w domu wyjątkowe smakołyki z owoców pigwy! Jak robić przetwory z pigwy? Jak wykorzystać owoce pigwy? Jak zrobić konfitury z pigwy, nalewkę z pigwy, sok z pigwy?

Jakie są źródła błonnika? Które produkty są bogate w błonnik?

Źródłem błonnika pokarmowego są rośliny. Wszystkie, bez wyjątku, zawierają błonnik, choć niektóre mają go bardzo niewiele. Sprawdź, jakie produkty są bogate w błonnik i jak włączyć je do codziennej diety, aby cieszyć się pełnią zdrowia.

Barszcz biały a żurek: różnice. Czym się różnią te dwie polskie zupy? [WIDEO]

Żurek i biały barszcz wyglądają i smakują  podobnie, ale przygotowywane i podawane są zupełnie inaczej. Jak rozpoznać, czy właśnie jemy żurek, czy barszcz? Sprawdź, na czym polegają różnice między żurkiem a barszczem białym.

Pizza bezglutenowa: jak zrobić ciasto? Prosty przepis

Jeśli cierpisz na celiakię albo uczulenie na gluten, wcale nie oznacza to, że musisz rezygnować z pysznej pizzy. Tym bardziej że pizza bezglutenowa to jeden z prostszych przepisów tego rodzaju. Sprawdź, jak zrobić ciasto na pizzę bez glutenu.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Konfitura z pigwy nie tylko do herbaty - prosty przepis

Pigwa to żółty, twardy owoc o niepowtarzalnym zapachu. Pod koniec lata oraz jesienią cieszy się ogromną popularnością. Domowa konfitura z pigwy sprawdza się jako dodatek do herbaty czy słodkich wypieków. Jak ją zrobić? Podajemy prosty przepis.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 90 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Ciasteczka świąteczne: przepis na cytrynowe gwiazdki z kremem

Cytrynowe gwiazdki to pyszne ciasteczka świąteczne - nie za słodkie, a do tego świetnie wyglądają. Sprawdź, jak zrobić gwiazdki z cytrynowym kremem idealne na Boże Narodzenie.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Jak czyścić kryształowe kieliszki i wazony?

Kryształowe kieliszki i karafki, a także wazony z tego rodzaju szkła pięknie się prezentują na uroczyście nakrytym stole. Ale tylko wtedy, gdy są lśniąco czyste. Mycie kryształów w zmywarce nie wchodzi w grę, jak więc czyścić je, by doskonale się prezentowały?

Jak powstaje prawdziwe piwo?

Prawdziwe piwo powstaje z jęczmienia, rzadziej pszenicy lub żyta. Zanim jednak z zawartości zbożowego kłosa powstanie aromatyczny napój, ziarna muszą przejść kilka etapów przeobrażeń. Przeczytajcie o tym, przez co musi przejść zboże, aby trafić do waszych gardeł pod postacią popularnego trunku. Sprawdź, jak się robi prawdziwe piwo.

Strona 1 z 2