Beszamel.se.pl

Aw

Wszystkie przepisy

Jak robić przetwory z pigwy?

Sok, dżem, a może aromatyczny trunek? Jesienią przygotuj w domu wyjątkowe smakołyki z owoców pigwy! Jak robić przetwory z pigwy? Jak wykorzystać owoce pigwy? Jak zrobić konfitury z pigwy, nalewkę z pigwy, sok z pigwy?

Jakie są źródła błonnika? Które produkty są bogate w błonnik?

Źródłem błonnika pokarmowego są rośliny. Wszystkie, bez wyjątku, zawierają błonnik, choć niektóre mają go bardzo niewiele. Sprawdź, jakie produkty są bogate w błonnik i jak włączyć je do codziennej diety, aby cieszyć się pełnią zdrowia.

Barszcz biały a żurek: różnice. Czym się różnią te dwie polskie zupy? [WIDEO]

Żurek i biały barszcz wyglądają i smakują  podobnie, ale przygotowywane i podawane są zupełnie inaczej. Jak rozpoznać, czy właśnie jemy żurek, czy barszcz? Sprawdź, na czym polegają różnice między żurkiem a barszczem białym.

Pizza bezglutenowa: jak zrobić ciasto? Prosty przepis

Jeśli cierpisz na celiakię albo uczulenie na gluten, wcale nie oznacza to, że musisz rezygnować z pysznej pizzy. Tym bardziej że pizza bezglutenowa to jeden z prostszych przepisów tego rodzaju. Sprawdź, jak zrobić ciasto na pizzę bez glutenu.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Konfitura z pigwy nie tylko do herbaty - prosty przepis

Pigwa to żółty, twardy owoc o niepowtarzalnym zapachu. Pod koniec lata oraz jesienią cieszy się ogromną popularnością. Domowa konfitura z pigwy sprawdza się jako dodatek do herbaty czy słodkich wypieków. Jak ją zrobić? Podajemy prosty przepis.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 90 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Ciasteczka świąteczne: przepis na cytrynowe gwiazdki z kremem

Cytrynowe gwiazdki to pyszne ciasteczka świąteczne - nie za słodkie, a do tego świetnie wyglądają. Sprawdź, jak zrobić gwiazdki z cytrynowym kremem idealne na Boże Narodzenie.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 40 MINUT

Porcja dla: 8 OSÓB

Jak czyścić kryształowe kieliszki i wazony?

Kryształowe kieliszki i karafki, a także wazony z tego rodzaju szkła pięknie się prezentują na uroczyście nakrytym stole. Ale tylko wtedy, gdy są lśniąco czyste. Mycie kryształów w zmywarce nie wchodzi w grę, jak więc czyścić je, by doskonale się prezentowały?

Papryka: dobry przepis na paprykę faszerowaną bez pieczenia

Z papryki najlepiej korzystać w sezonie. Jest wtedy świeża, soczysta i pyszna. Można jeść ją na surowo, ale też gotować na różne sposoby. Sprawdź, jak zrobić pyszną paprykę faszerowaną bez pieczenia.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 150 MINUT

Porcja dla: 3 OSÓB

Jak powstaje prawdziwe piwo?

Prawdziwe piwo powstaje z jęczmienia, rzadziej pszenicy lub żyta. Zanim jednak z zawartości zbożowego kłosa powstanie aromatyczny napój, ziarna muszą przejść kilka etapów przeobrażeń. Przeczytajcie o tym, przez co musi przejść zboże, aby trafić do waszych gardeł pod postacią popularnego trunku. Sprawdź, jak się robi prawdziwe piwo.

Jak łączyć owoce? Jakich owoców nie mieszać, by uniknąć problemów pokarmowych?

Choć dietetycy zalecają, aby spożywać około dwóch szklanek owoców dziennie, warto wiedzieć, jak łączyć owoce. Nierozsądne mieszanie ze sobą różnego rodzaju owoców może spowodować kłopoty, jak wzdęcia, problemy z trawieniem czy zgaga. Sprawdź, jakich owoców nie mieszać.

Strona 1 z 2