Beszamel.se.pl

Anna Mędlińska

Wszystkie przepisy

Tajemnica idealnego ciasta drożdżowego. Jak zrobić najlepsze ciasto drożdżowe? [WIDEO]

Puszyste ciasto drożdżowe to ideał. Jak go osiągnąć? Co zrobić, aby ciasto urosło i było doskonale pulchne? Jak wyrabiać i ile czasu piec ciasto drożdżowe? Jak uniknąć zakalca? Twoje ciasto drożdżowe zawsze uda się idealnie, jeśli będziesz przestrzegać kilku prostych reguł. Oto one. 

Cytryna: jak ją wykorzystać w kuchni, gospodarstwie domowym i dla urody?

Cytryna to wielce pożyteczny owoc i pełen witamin naturalny lek. Niezbędna w kuchni, okazuje się również przydatna w innych sytuacjach. Do wykorzystania jest nie tylko sok z cytryny, ale również pachnąca skórka cytrynowa.

Oliwa z oliwek nie tylko do jedzenia - do czego można użyć oliwy?

W kuchni najlepiej sprawdza się oliwa z oliwek typu extra virgin, która jest wytłaczana z oliwek tuż po zbiorze. Jest ona najsmaczniejsza, najzdrowsza i najdroższa. Na co dzień miej na podorędziu oliwę gorszej jakości, które świetnie nadaje się zarówno w kuchni jak i... do innych celów. Do czego w gospodarstwie domowym możesz używać oliwy z oliwek?

Patelnia stalowa, miedziana, żeliwna czy teflonowa: którą wybrać? Patelnie do zadań specjalnych

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie kuchni bez patelni. Ale gdy przychodzi do wyboru tej najlepszej - praktycznej i uniwersalnej, robi się problem. Na dodatek każda z patelni ma inne właściwości i przeznaczenie. Porównujemy patelnie stalowe, miedziane, żeliwne i teflonowe. Sprawdź, którą wybrać.

Orzeźwiający koktajl na upalny dzień - grejpfrutowa ochłoda!

Gdy dokucza upał, warto schładzać się od wewnątrz i pomagać sobie zabiegami od zewnątrz. Spróbuj koniecznie orzeźwiającego koktajlu z grejpfrutów!

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 10 MINUT

Porcja dla: 2 OSÓB

Zioła - sposób na pozbycie się niestrawności

Najczęściej mamy do czynienia z niestrawnością, gdy zjedzony pokarm nie przechodzi przez układ trawienny tak gładko i sprawnie, jak powinien. Objawia się to zgagą, nudnościami, bólami brzucha i wzdęciami. Skuteczne w walce z niestrawnością mogą okazać się również zioła.

Czy zioła można przedawkować?

Zioła, czyli naturalne rośliny z pozoru nie powinny nam szkodzić. Ale i tu potrzebny jest umiar w przyjmowaniu ich doustnie. Zioła i preparaty ziołowe można przedawkować. Gdy zamiast leków stosujesz zioła, musisz pamiętać o kilku zasadach.

Strona 1 z 1