Beszamel.se.pl

Alicja Małecka

Wszystkie przepisy

Minikiwi - co to jest? Jakie zalety ma minikiwi? [WIDEO]

Minikiwi, niekiedy nazywane też aktikiwi, to nieduże owoce o intensywnie zielonej barwie. Rosną w gronach, a z wyglądu podobne są nieco do kiwi i agrestu. Sprawdź, skąd się wzięły i czy warto je jeść. Zobacz jakie zalety ma owoc aktinidii ostrolistnej!

Jakich produktów nie wolno przechowywać w lodówce?

Nie wszystkim produktom spożywczym służy przechowywanie w lodówce. Panująca tam niska temperatura niektórym z nich może wręcz szkodzić. Warto wiedzieć, czego do lodówki wkładać nie należy. Polecamy takżeJakie zrobić zapasy? Jak przygotować się na awarię prądu? 

Co to jest szybkowar? Jak gotować w szybkowarze? [WIDEO]

Szybkowar to bardzo szczelny garnek, w którym w czasie gotowania następuje wzrost ciśnienia. Powoduje to wzrost temperatury wrzenia wody i skraca czas gotowania. Gotowanie w szybkowarze jest bardzo proste. Sprawdź, jak korzystać z szybkowaru.

Cukier żelujący - skład. Czy jest szkodliwy?

Przeciwnicy cukru żelującego powiedzą: oczywiście, bo jego głównym składnikiem jest cukier, a każdy cukier jest szkodliwy. Jednak cukier żelujący zawiera też inne mniej lub bardziej kontrowersyjne składniki. Zobacz jakie!

Dlaczego warto pić tran?

W społecznościach, w których jada się dużo oleju z ryb morskich (np. Norwegia, Japonia), ludzie są zdrowsi i dłużej żyją. Co sprawia, że tran tak dobrze wpływa na zdrowie? W jaki sposób uzupełniać za jego pomocą codzienną dietę?

Koszenila - co to za barwnik?Z czego jest robiony i gdzie można go znaleźć?

W składzie produktów koszenila ukrywa się pod symbolem E120. Można go znaleźć w alkoholach, jogurtach, sosach owocowych i kisielach. A robi się go z wysuszonych i zmielonych czerwonych pluskwiaków. Dowiedz się więcej na temat tego barwnika. 

Grzybiarski savoir-vivre - jak zbierać grzyby, żeby nie niszczyć lasu?

Grzybobranie to bardzo dobry pomysł na weekendowy wypoczynek na łonie natury, z przepysznym finałem w domowym zaciszu. Żeby jednak zbierać grzyby, trzeba znać przynajmniej te najbardziej popularne gatunki oraz wiedzieć jak je zbierać, żeby nie niszczyc lasu. Oto krótki poradnik, jak zbierać grzyby.

Czerwone mięso: zdrowe czy niezdrowe?

Dietetycy często zalecają jedzenie mięsa białego, a unikanie mięsa czerwonego. Dlaczego wołowina i wieprzowina, które były podstawą naszej kuchni, teraz są na cenzurowanym? Sprawdź, dlaczego czerwone mięso uznawane jest za mniej zdrowe.

Jak powstała spożywcza folia samoprzylepna?

Po raz pierwszy pojawiła się w sprzedaży w 1953 r. w USA i od razu zawojowała świat. Dziś nie wyobrażamy sobie bez niej życia, a wynaleziono ją... przypadkowo.

Jak grillować kukurydzę? Porady i przepisy [WIDEO]

Grillowanie kukurydzy nie jest w Polsce popularne, warto jednak spróbować, bo to naprawdę bardzo smaczna przekąska. Oto wskazówki, jak bezpiecznie przyrządzić kukurydzę z grilla.

Strona 1 z 1