Beszamel.se.pl

Agnieszka Pyź

Wszystkie przepisy

Jak udekorować stół na Wielkanoc?

Podczas Świąt Wielkanocnych warto postarać się, by dom i świąteczny stół wyglądały radośnie i wiosennie. Styl dekoracji stołu wielkanocnego powinien zależeć od upodobań domowników. Istotne jest to, by w efekcie końcowym był piękny. Jak zatem udekorować stół na Wielkanoc?

Jabłka. Dlaczego są zdrowe, czemu warto jeść jabłka?

Jabłka to najpopularniejszy owoc w Polsce. Nie wszyscy jednak wiedzą, że oprócz tego, że jabłka są smaczne, posiadają również liczne właściwości korzystne dla zdrowia. Sprawdź, dlaczego warto jeść jabłka.

Miód - jakie są jego rodzaje? Właściwości miodów

Naturalny miód pszczeli to świetne "lekarstwo", które ma wartości odżywcze, regeneracyjne a zwłaszcza lecznicze. Jest kilkanaście różnych rodzajów naturalnego miodu pszczelego. Jakie rodzaje miodu można kupić od pszczelarzy?

Placki owsiane - przepis na zdrowe śniadanie

Placki owsiane to idealna propozycja na szybkie, zdrowie, tanie, dietetyczne, a przede wszystkim pożywne śniadanie. Jak szybko zrobić placki owsiane - sprawdzony przepis, składniki, opis przyrządzenia krok po kroku.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 2 OSÓB

Plamy z tłuszczu: czym i jak je usuwać? Domowe sposoby

Plamy z tłuszczu na ubraniu to częsty problem, który powstaje podczas gotowania lub jedzenia. Istnieje wiele skutecznych sposobów na usunięcie tłustych plam. Szare mydło, mąka ziemniaczana, benzyna, alkohol poradzą sobie z najbardziej uporczywymi plamami. Jak usunąć plamy z tłuszczu domowymi sposobami?

Miód lipowy - jakie ma właściwości, jak go rozpoznać?

Miód to samo zdrowie. Warto go wprowadzić do codziennej diety, bo ma dużo właściwości leczniczych. Miód lipowy, który jest uznawany za jeden z najlepszych rodzajów miodu doskonale sprawdza się jako lekarstwo na przeziębienia, bolące gardło, spadek odporności.Pytanie tylko: jak go rozpoznać?

Hot drink - co to jest?

Gorące drinki, czyli hot drinks doskonale sprawdzą się na rozgrzewkę w długie, mroźne, zimowe wieczory. Oprócz grzanego piwa, czy wina warto też spróbować alkoholi z innych stron świata. Glogg, czyli skandynawski hot drink to nieco bardziej wyszukany przykład gorącego drinka. Co to jest i go zrobić?

Miód - jakie dolegliwości leczą poszczególne miody?

Poszczególne rodzaje miodów mają dobroczynny wpływ na różne dolegliwości. Właściwości miodu zależą głównie od tego, z jakich roślin pszczoły zbierały nektar, spadź i pyłek kwiatowy. Wybierając miód, często zwracamy uwagę czy wpływa on na leczenie naszych chorób i schorzeń. Co leczą najpopularniejsze miody?

Gorczyca - zalety i właściwości gorczycy

Gorczyca to ziarenka, które osłaniają żołądek, rozgrzewają organizm i dodają energii. Jakie są zalety i właściwości gorczycy?

Piernik staropolski - najlepszy na Boże Narodzenie i nie tylko!

Przepis na piernik staropolski króluje wśród receptur ciast na Boże Narodzenie. Z tego ciasta można upiec piernik przekładany na przykład powidłami, doskonale nadaje się ono także na pierniczki. Oto sprawdzony przepis na piernik staropolski.

Ocena: 5,0

Poziom: ŚREDNI

Czas: 60 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Strona 1 z 1