Beszamel.se.pl

Agata Nowicka

Wszystkie przepisy

Crumble (owoce pod kruszonką) przepis na pyszny i łatwy deser

Crumble można zrobić praktycznie z każdych owoców – agrestu, mango, brzoskwiń, bananów, jeżyn, malin, gruszek. Aby zmniejszyć koszty, droższe owoce można pomieszać pół na pół z jabłkami. Najlepiej mieszać kwaśne owoce ze słodkimi. Do poziomu słodyczy owoców trzeba dostosować ilość cukru, np. do kwaśnego agrestu należy dodać ok. 100 g cukru. Kruszonkę można również modyfikować – dodając zamiast płatków migdałów płatki owsiane, wiórki kokosowe, pestki słonecznika, cynamon. Aby deser był bardziej elegancki, zamiast w jednej dużej formie można zrobić go w małych kokilkach.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 15 MINUT

Porcja dla: 4 OSÓB

Piernikowe ludziki: przepis na korzenne ciastka i doskonałą zabawę

Piernikowe ludziki to nie tylko doskonały przepis na bożonarodzeniowe łakocie. To także pomysł na wspaniałą zabawę z dziećmi pod choinką. Ładnie zapakowane postacie z piernika można podarować w prezencie gwiazdkowym. Dzięki nim Boże Narodzenie nasze pociechy będą kojarzyć z piernikowym aromatem i radosną twórczością.  

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 60 MINUT

Porcja dla: 10 OSÓB

Klasyczne pikle ogórkowe: podajemy przepis!

Nasze babcie całe lato robiły przetwory, bo zimą nie było świeżych owoców ani warzyw. Teraz, choć przez okrągły rok mamy dostęp do najbardziej egzotycznych, warto podtrzymać tradycję robienia przetworów. Przeczytaj, o czym trzeba pamiętać, robiąc przetwory na zimę. Podajemy łatwy przepis na pikle z ogórków.

Ocena: 4,5

Poziom: ŚREDNI

Czas: 30 MINUT

Porcja dla: 6 OSÓB

Strona 1 z 1