Przeziębienie - domowe sposoby walki z wirusami

Przeziębienie - domowe sposoby walki z wirusami

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Miód - naturalny sposób na walkę z przeziębieniem.

Wizyta u lekarza nie jest nieodzowna już przy pierwszych objawach przeziębienia, z którymi poradzisz sobie sam z pomocą wypróbowanych, domowych sposobów. Zobacz najskuteczniejsze metody walki z przeziębieniem.

Domowe antybiotyki

Przeziębienie czy grypa? Pierwsze objawy są bardzo podobne, jedno i drugie wywoływane jest przez wirusy. W przypadku przeziębienia jednak, jeśli zadziałamy odpowiednio szybko, możemy zdusić chorobę w zarodku - bez drogich lekarstw i uciążliwych wizyt u lekarzy. Błąd większości osób polega na sięganiu po specyfiki, których zadaniem jest tymczasowe zlikwidowanie objawów przeziębienia, a nie zwalczenie przyczyn. Domowe sposoby działają podwójnie: leczą i działają przeciwobjawowo.

Picie dużej ilości płynów

Picie dużej ilości płynów, najlepiej ciepłych delikatnych herbat z dodatkiem syropów, wody, niegazowanych i niesłodzonych napojów. Płyny oczyszczają organizm, wypłukują wirusy. Dzięki temu jest wzmocniony i łatwiej radzi sobie z infekcją.

Miód

Wzbogacanie napojów w miód, który ma właściwości napotne, pozytywnie działa na podrażnioną śluzówkę. Co ważne, traci swoje właściwości dodany do napoju w temperaturze powyżej 40 stopni!

Czosnek

Przyjmowany w dowolnej postaci: w tabletkach, saute, jako składnik oliwy albo masła smakowego. Jest naturalnym antybiotykiem, działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo, wskazany przy wszelkich infekcjach.

Sauna, bańki, zimne i ciepłe kąpiele

Obudzenie układu odpornościowego - oczywiście nie w początkowej fazie choroby: sauna, naprzemienne gorące i zimne prysznice, a nawet stawianie baniek - to wszystko naturalne "autoszczepionki" dla organizmu.