Kasztany - jakie mają właściwości?

Kasztany - jakie mają właściwości?

Autor Zdjęcia: pixabay.com

Kasztany posiadają nie tylko walory estetyczne i zdrowotne, ale są również wspaniałą przekąską.

Pochłanianie złej energii, rozpraszanie pola magnetycznego, w końcu uszczelnianie naczyń krwionośnych i wzmacnianie włosów. To tylko niektóre z wielu właściwości, które posiadają kasztany. Sprawdź, jakie jeszcze mają zastosowanie.

Kasztany - właściwości

Kasztanowce mają wiele zastosowań. W celach leczniczych stosuje się zarówno ich liście, jak i jesienne owoce. Jedne i drugie są niezwykle pomocne w problemach z krążeniem. Wyciąg z liści i owoców ma właściwości uszczelniające naczynia krwionośne, przez co zmniejszają obrzęki nóg. Okłady z liści lub rozdrobnionych owoców pomagają też w walce z żylakami i popękanymi naczynkami. Kasztany mają zbawienny wpływ nie tylko na skórę i układ krwionośny, ale również na włosy. Po kuracji kasztanowej włosy są mocne, silne i błyszczące.

Wyciąg z kasztanowca

Wyciągi z kasztanowa stosuje się również w maściach na bóle reumatyczne. W domu można zrobić okład z rozkruszonego kasztana nasączonego spirytusem salicylowym. Roztwór taki ma właściwości rozgrzewające i przeciwzapalne.  

Kasztany - moc energetyczna

Kasztany również mają moc energetyczną. Dlatego też dobrze jest wrzucić do skrzyni łóżka czy do torebki lub kieszeni kilka świeżych owoców. Mają one właściwości uspokajające, łagodzące napięcia nerwowe, ale i dodające sił witalnych.