Domowa apteczka - naturalne metody walki z przeziębieniem

Domowa apteczka - naturalne metody walki z przeziębieniem

Chrzan  - dobry sposób na zatkany nos.

Jesienią i wiosną jesteśmy bardziej podatni na przeziębienia. Osłabiony organizm szybciej łapie infekcje, dlatego warto wiedzieć, jak naturalnie zapobiegać pierwszym sygnałom stanu przeziębienia naszego organizmu.

Domowa apteczka - cebula, czosnek, miód

O rewelacyjnych właściwościach cebuli, czosnku i miodu słyszeli chyba wszyscy. Warto o nich pamiętać, gdyż są najskuteczniejsze z punktu widzenia naturalnej apteczki. Niemniej, ich użytkowanie na co dzień nie należy do najprzyjemniejszych, a zapach, towarzyszący w szczególności czosnkowi, nie przysparza użytkownikowi nowych przyjaciół. Jakie są inne, mniej znane, a równie skuteczne domowe sposoby na pierwsze objawy przeziębienia, alarmujące nas o niepokojącym stanie zdrowia naszego organizmu?

Domowa apteczka - chrzan

Jednym z bardziej skutecznych sposobów na pozbycie się pierwszych oznak przeziębienia, jakimi są zatkany nos i ogólna niedrożność dróg oddechowych, jest zjedzenie niewielkiej ilości (pół łyżeczki w zupełności wystarczy) prawdziwego, naturalnego chrzanu. Dzięki swoim właściwościom (w tym antybakteryjnym), chrzan błyskawicznie oczyści zakatarzony nos, a w dodatku można go bez obaw stosować tyle razy, ile zajdzie ku temu potrzeba.

Domowa apteczka - płukanka z aspiryny i sody

Innym, mniej popularnych, ale skutecznym domowym sposobem na pozbycie się bolącego gardła, jest przygotowanie swoistej mikstury do płukania, której efekty zauważalne są już po jednokrotnym zastosowaniu! Wystarczy rozpuścić jedną dawkę aspiryny w minimalnej ilości gorącej wody, dodać łyżeczkę sody oczyszczonej i całość rozmieszać w połowie szklanki z ciepłą wodą. Przygotowaną mieszanką należy przepłukać bolące gardło, powtarzając czynność wedle potrzeb.