Gdzie kupić biały mak? Cena białego maku i zastosowanie

Gdzie kupić biały mak? Cena białego maku i zastosowanie

Autor Zdjęcia: photos.com

Najsłynniejszym polskim przysmakiem z dodatkiem białego maku są rogale świętomarcińskie

Biały mak to prawdziwy rarytas wśród bakalii. Używany jest do tradycyjnych, świątecznych dań polskich, jest jednak dość drogi i nie dostaniemy go w każdym sklepie. Sprawdź, gdzie kupić biały mak, jaka jest jego cena i co można zrobić z białego maku.

Biały mak to produkt wysokiej jakości, więc nie jest tani. Dość trudno go także kupić. Żeby było to możliwe, trzeba pójść do sklepu oferującego szeroki wybór towarów wyższej jakości. Do takich należą między innymi sieciówki popularne w Polsce, takie jak Piotr i Paweł czy Alma.

Innym sposobem na zdobycie białego maku jest poszukanie tego towaru w licznych sklepach internetowych z żywnością. Swoje sklepy online mają m.in. wspomniane już sieciówki Piotr i Paweł oraz Alma. Jeżeli tam akurat zabraknie białego maku, najlepiej sprawdzić ofertę sklepów internetowych specjalizujących się w samych bakaliach. Do takich należy Bakalie24.pl. Warto także sprawdzić ofertę Allegro, gdzie można znaleźć biały mak w niższej cenie.

Biały mak: cena i zastosowanie

Cena białego maku waha się od około 9 do 15 złotych za 500 gramów. Czy taka inwestycja się opłaci? Na pewno, bo z tego produktu można przyrządzić choćby słynne rogale świętomarcińskie. Biały mak przydaje się także do bożonarodzeniowej kutii.

Właściwości białego maku

Jest on słodszy i bardziej delikatny niż zwykły mak zwany niebieskim, a poza tym zgodnie z polską tradycją potrawy z jego zawartością symbolizują urodzaj, płodność i zdrowie. Mak ma działanie uspokajające i przeciwkaszlowe. W dodatku jeden z przesądów głosi, że panna piekąca potrawy z użyciem maku szybko wyjdzie za mąż.