Jak zrobić herbatę z imbirem?

Jak zrobić herbatę z imbirem?

Autor Zdjęcia: photos.com

Jak zrobić rozgrzewającą herbatę z imbirem?

Herbata z imbirem - to idealne połączenie na mroźne zimowe wieczory. Poznaj smak herbaty na nowo, z dodatkową nutką aromatu i zadbaj o odporność zimą. Sprawdź, jak zrobić herbatę z imbirem.

Zalety imbiru

Herbata z cytryną? To dobre połączenie. Cytrynę warto jednak zastąpić korzeniem imbiru - prawdziwą skarbnicą zdrowia. Wystarczy dodać odrobinę imbiru, by dzięki jego aromatowi, odkryć smak herbaty na nowo! Mało tego. Imbir to niezwykle zdrowy dodatek. Pomaga w leczeniu przeziębienia, ułatwia trawienie i poprawia koncentrację. Dlatego warto sięgnąć po niego także przy okazji filiżanki ulubionej herbaty. Zwłaszcza zimą!

Jak zrobić herbatę z imbirem?

Do herbaty wystarczy dodać kilka plastrów korzenia imbiru o grubości kilku mm. Na szczęście, imbir stał się już na tyle popularny w Polsce, by móc go dostać w większości dużych sklepów i na bazarach. Kupując go, upewnij się, że wybierasz świeży. Korzeń powinien być twardy i bez większych przebarwień. Imbir możesz łatwo obrać ze skórki za pomocą zwykłej skrobaczki do warzyw.

Herbatę najpierw należy zaparzyć, a dopiero potem dodać imbir. To najczęściej popełniany błąd. Wszystkie dodatki do herbaty podaje się dopiero po jej zaparzeniu. W przeciwnym wypadku, listki herbaty nie oddadzą całego aromatu. Z imbirem należy postępować podobnie. Pokrojone plasterki dodajemy, kiedy herbata jest już zaparzona. Po jego dodaniu, warto także odczekać kilka minut, by korzeń także oddał swój smak i aromat. Imbir można dodawać do herbaty także w formie startej. Możesz również poeksperymentować. Oprócz niego, możesz dodać także cytrynę i miód. Połączenie tych trzech smaków jest równie rewelacyjne.