Jak zrobić herbatę z imbirem - dobrą na przeziębienie i problemy z żołądkiem?

Jak zrobić herbatę z imbirem - dobrą na przeziębienie i problemy z żołądkiem?

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Herbata z imbirem pomaga walczyć z przeziębieniem, a także stanowi skuteczne remedium na problemy żołądkowe

Herbata z imbirem to znakomity sposób na wzmocnienie odporności - szczególnie jesienią, gdy organizm podatny jest na infekcje. Jak zrobić rozgrzewającą herbatę z imbirem krok po kroku? Podajemy dokładny przepis.

Herbata z imbirem to znakomity sposób na jesienne przeziębienie. Do zaparzonej herbaty wystarczy dodać niewielką ilość imbiru. Herbata z imbirem pomaga walczyć z przeziębieniem, katarem, a także problemami z żołądkiem. Stanowi także lekarstwo na kaca.

Herbatę z imbirem bardzo łatwo przyrządzić. To przepis, który na pewno sprawdzi się w długie jesienne i zimowe wieczory.

Właściwości imbiru

Imbir to roślina o wszechstronnych właściwościach zdrowotnych. W Polsce można ją bez problemu kupić w większości sklepów. Niepozorny korzeń wyróżnia się znakomitymi właściwościami leczniczymi – poprawia trawienie, leczy nudności i kłopoty żołądkowe, wpływa dodatnio na krążenie krwi oraz działa przeciwzapalnie.

Imbir sam w sobie nie nadaje się do jedzenia. Roślina jest twarda, łykowata i ma bardzo intensywny smak. Za to znakomicie sprawdza się jako przyprawa i dodatek do potraw i napojów. Znakomicie komponuje się z herbatą. W połączeniu z naparem doskonale sprawdzi się jako lekarstwo na jesienne przeziębienia.

Przepis na herbatę z imbirem

Kup świeży korzeń imbiru (nie musi być duży). Odkrój nieduży kawałek i starannie obierz. Potem postaraj się skruszyć imbir (sprawdza się tutaj moździerz) albo pokrój go na drobne kawałki.

W rondelku lub małym garnku zagotuj niewielką ilość wody. Dodaj pokruszony bądź posiekany imbir do wrzątku. Teraz wrzuć torebkę z herbatą albo napar - jeśli przygotowujesz herbatę w imbryczku. Wszystko razem ponownie zagotuj.

Dla mocniejszego aromatu utrzymuj ogień przez kilka minut. I to wszystko! Teraz w jesienne wieczory możesz delektować się aromatyczną herbatą.

ZOBACZ TEŻ: Herbata z imbirem i pomarańczą