Herbata z cytryną - dlaczego szkodzi zdrowiu?

Herbata z cytryną - dlaczego szkodzi zdrowiu?

Autor Zdjęcia: pixabay.com

Pod wpływem cytryny, w ciepłej herbacie zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której glin zmienia się w cytrynian glinu, który odkłada się w komórkach organizmu człowieka.

Cytryna jest jednym z najpopularniejszych herbacianych dodatków. Niestety, według najnowszych badań picie herbaty z cytryną jest niebezpieczne. Sprawdź, dlaczego nie powinno się łączyć tych dwóch składników codziennej diety.

Herbata - glin

Liście czarnej herbaty zawierają w sobie glin (inaczej aluminium), który negatywnie wpływa na zdrowie. Na szczęście nasz organizm nie przyswaja glinu w czystej postaci, dlatego możemy pić herbatę spokojnie, pewni, że szkodliwy związek wydalimy razem z moczem.

Herbata - cytrynian glinu

Niestety, inaczej rzecz się ma w przypadku herbaty z cytryną. Pod jej wpływem, w ciepłym napoju zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której glin zmienia się w cytrynian glinu, który oporów odkłada się w komórkach ludzkiego organizmu.

W przypadku picia herbaty z cytryną przez dorosłych, znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera w wieku podeszłym (glin kumuluje się w mózgu, niszcząc połączenia nerwowe). U dzieci zaś glin odkłada się w wątrobie i może spowodować jej niewydolność w dorosłości.