Torty komunijne - najmodniejsze dekoracje tortów komunijnych

Torty komunijne - najmodniejsze dekoracje tortów komunijnych

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Tort książka z okazji 1-szej komunii świętej

Nie zostawiaj wyboru tortu na ostatnią chwilę. Zorientuj się w trendach, cenach, popytaj znajomych o sprawdzone miejsca. My podpowiadamy jak wyglądają najmodniejsze dekoracje tortów komunijnych.

Torty komunijne - z czego są wykonane

Torty na I Komunię Świętą zazwyczaj nie zawierają alkoholu oraz ciężkich, tłustych kremów. Często mają postać deserów lodowych, za którymi dzieci przepadają. Najmodniejsze torty są w kształcie książek i serc. Na wierzchniej warstwie zrobionej z marcepanu możemy zamówić portret naszego dziecka, kilka słów od rodziców, albo napis "I Komunia Święta" i dodać imię dziecka przystępującego do komunii.

Torty komunijne - firmy specjalizujące się w produkcji tortów

Na rynku funkcjonuje wiele firm specjalizujących się właśnie w produkcji tortów. Już nie musimy wybierać pomiędzy zwykłymi, okrągłymi tortami z różyczką lub truskawkami. Mamy do wyboru kilkadziesiąt rodzajów tortów w przeróżnych smakach, kształtach i kolorach. Cukiernicy są w stanie stworzyć ze zwykłego ciasta małe dzieło sztuki, które zachwyci gości. 

Torty komunijne - od dobrego cukiernika

Jeżeli chcemy zamówić tort od dobrego cukiernika, warto zrobić to na wiele dni przed I Komunią Świętą. Większość dobrych firm nie zatrudnia więcej niż dwie, trzy osoby, a więc liczba tortów, którą mogą zrobić, jest bardzo ograniczona. Średnia cena za kilogram tortu wynosi ok. 70 zł.

Zdjęcia: Shutterstock